Reklama

Cyberbezpieczeństwo

USA i Korea Południowa zacieśniają współpracę. Cel: wzmocnienie cyberbezpieczeństwa

Spotkanie amerykańsko-koreańskie na temat wzmocnienia cyberobrony
Spotkanie amerykańsko-koreańskie na temat wzmocnienia cyberobrony
Autor. US Cybercom/ Twitter.com

Stany Zjednoczone i Korea Południowa nawiązały współpracę w obszarze cyberbezpieczeństwa. Ma ona polegać m.in. na wspólnych ćwiczeniach z cyberobrony, a także reagowaniu na cyberzagrożenia ze strony Korei Północnej.

Reklama

Minister obrony Korei Południowej Lee Jong-sup miał spotkać się z generałem Paulem Nakasone, dowódcą amerykańskiego Cyber Command i dyrektorem Narodowej Agencji Bezpieczeństwa. Omówili oni ryzyko cyberzagrożeń, środki zaradcze i możliwość rozwijania cyberwspółpracy między Seulem a Waszyngtonem. Obie strony mają też reagować na „zagrożenia cybernetyczne stwarzane przez Koreę Północną i inne podmioty w ścisłej koordynacji”.

Reklama

Współpraca ma polegać także na wymianie wiedzy dotyczącej operacji informacyjnych i regulować kwestię wspólnych ćwiczeń z cyberbezpieczeństwa.

Czytaj też

„Mam zaszczyt usiąść z koreańskim ministrem obrony Lee Jong-sup, aby omówić współpracę w dziedzinie cybernetycznej. Nowy protokół ustaleń CYBERCOM nadal wzmacnia nasze partnerstwo pod kątem przyszłej wymiany, ćwiczeń i możliwości szkoleniowych” – miał powiedzieć generał Paul M. Nakasone, dowódca USCYBERCOM.

Reklama

Efekt spotkań prezydentów

Dowództwo ds. cybernetycznych Korei Południowej i amerykańskie dowództwo ds. cyberprzestrzeni również podpisało protokół ustaleń w sprawie „współpracy i rozwoju operacji w cyberprzestrzeni”.

Wizyta i wspólne oświadczenie pojawiają się po tym, jak prezydent Yoon Suk-yeol i prezydent USA Joe Biden zgodzili się w maju br. rozszerzyć zakres cyberwspółpracy, by „sprostać wyzwaniom XXI wieku”.

Wojsko Korei Południowej w październiku br. ma po raz pierwszy brać udział w wielostronnych ćwiczeniach cyberobronnych Cyber Flag pod przewodnictwem USA.

Przypomnijmy, że z kolei w maju br. Korea Południowa stała się pierwszym krajem azjatyckim , który oficjalne został włączony w struktury NATO-wskiego centrum cyberobrony.

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

/NB

Reklama

Haertle: Każdego da się zhakować

Materiał sponsorowany

Komentarze

    Reklama