Reklama

Armia i Służby

Amerykańskie cybersiły powiększą się. Plany są ambitne

Amerykańskie cybersiły powiększą się o nowe zespoły
Amerykańskie cybersiły powiększą się o nowe zespoły
Fot. Army Cyber Command/ Twitter.com

Jeszcze w tym roku amerykańskie cyberdowództwo ma powiększyć się najpierw o dwa kolejne zespoły. Jednak to nie koniec planów Army Cyber Command.

Gen. broni Maria Barrett, stojąca na czele dowództwa Army Cyber Command poinformowała, że jeszcze w tym roku ich zasoby powiększą się o kolejne dwa zespoły cybernetyczne. Ma to służyć wsparciu misji i priorytetów, obranych w Narodowej Strategii Obrony.

Po tym, jak pojawią się dwie nowe drużyny, następnie mają zostać stworzone dwa dodatkowe zespoły w Cyber Command. Prowadzą one misje defensywne, ofensywne i wspierające, zostały stworzone, by zwiększyć zdolności w zakresie cyberbezpieczeństwa kraju.

Czytaj też

Cybersiły znacznie się powiększą

Rzecznik amerykańskich sił cyber poinformował FedScoop , że w 2022 zasoby powiększą się w sumie o cztery zespoły, a w 2023 – o pięć zespołów, co da w sumie 142 jednostki.

Większość nowych zespołów cybersił ma pochodzić z armii i sił powietrznych oraz posiadać doświadczenie z różnych misji, ale rzecznik wskazał, że „jest zbyt wcześnie, by stwierdzić, jak to zostanie podzielone”.

Ofensywne siły cybernetyczne prowadzą operacje w ramach tzw. Połączonych Sił Dowództwa-Cyber, które zapewniają planowanie, namierzanie wroga, wywiad i zdolności cybernetyczne dowództwom do których są przydzielone. Szefowie czterech komponentów cybernetycznych kierują również odpowiednimi JFHQ-C (Joint Force Headquarters-Cyber) i nadzorują cyberzespoły, które prowadzą operacje dla dowództw bojowych.

Army Cyber Command jest odpowiedzialne za Dowództwo Afryki, Dowództwo Centralne i Dowództwo Północne.

Czytaj też

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Komentarze