Reklama

Cyberbezpieczeństwo

Rosja planuje masowe cyberataki na infrastrukturę krytyczną Ukrainy. Polska zagrożona

Rosja planuje masowe cyberataki na infrastrukturę krytyczną Ukrainy
Rosja planuje masowe cyberataki na infrastrukturę krytyczną Ukrainy
Autor. Defence of Ukraine/ Twitter.com

Zdaniem ukraińskiego wywiadu, Rosja szykuje masowe cyberataki na infrastrukturę krytyczną Ukrainy i jej sojuszników, w tym Polski - wynika z informacji Ukrinformu, państwowej agencji prasowej Ukrainy.

Reklama

Główny Zarząd Wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy podał, że Kreml planuje przeprowadzić masowe cyberataki na obiekty ukraińskich przedsiębiorstw i instytucji, które odpowiadają za infrastrukturę krytyczną państwa.

Reklama

„Ataki będą wymierzone w przedsiębiorstwa sektora energetycznego. Wykorzystane zostaną doświadczenia cyberataków na systemy energetyczne Ukrainy w 2015 i 2016 roku w czasie prowadzonych operacji” – podano.

Czytaj też

Ukraińskie służby podają, że Rosja chce poprzez cyberataki zwiększyć efekt uderzeń rakietowych w obiekty, które odpowiadają za infrastrukurę energetyczną na wschodzie i na południu Ukrainy.

Reklama

Czytaj też

Polska zagrożona?

Z informacji ukraińskich służb ma wynikać, że wojska Putina mają też zamiar nasilić ataki DDoS (ataki typu rozproszona odmowa usługi) na infrastrukturę krytyczną najbliższych sojuszników Ukrainy, przede wszystkim Polski i krajów bałtyckich.

W ciągu sześciu miesięcy wojny – jak wynikało z danych Państwowej Służby Łączności Specjalnej i Ochrony Informacji Ukrainy – cyberprzestępcy powiązani z Rosją mieli atakować Ukrainę 1123 razy.

Czytaj też

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama

Komentarze

    Reklama