Reklama

Cyberbezpieczeństwo

Najlepsi wojskowi programiści NATO w Polsce

NATO UE
Autor. NATO North Atlantic Treaty Organization/Flickr/CC BY-NC-ND 2.0

Przez kilka najbliższych dni Polska będzie gościć najlepszych programistów z instytucji wojskowych państw NATO. W poniedziałek rozpoczął się TIDEHackathon 2023.

Reklama

W Warszawie rozpoczął się TIDEHackathon 2023 Wydarzenie potrwa pięć dni. „To jeden z najciekawszych konkursów projektowo-programistycznych na świecie" – możemy przeczytać na profilu twitterowym DKWOC.

Reklama
Reklama

Gospodarzem tegorocznej edycji międzynarodowego hackathonu jest Dowództwo Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Jak wskazuje NATO ACT (Allied Command Transformation), założeniem wydarzenia jest „opracowanie interoperacyjności, które ma napędzać transformację cyfrową w NATO".

Uwzględnienie sztucznej inteligencji

TIDE (ang. Think-Tank for Information Decision and Execution) ma pomagać w badaniu koncepcji i pomysłów oraz demonstrowaniu technologii i opracowaniu specyfiki wymagań i programów pracy. Doskonalenie dziedziny interoperacyjności ma zachodzić m.in. dzięki wykorzystaniu sztucznej inteligencji i Big Data.

W tegorocznej edycji trwającego prawie tydzień konkursu uczestniczą zawodnicy z 15 państw (32 zespoły, w tym pięć z Polski). Są to międzynarodowe zespoły projektantów i programistów z instytucji wojskowych, środowisk akademickich oraz przedstawicieli przemysłu.

Jako CyberDefence24 już teraz zapraszamy do obszernej relacji i innych ekskluzywnych materiałów z trwającego pięć dni (20-24 lutego 2023 r.) TIDEHackathon 2023.

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama

Komentarze

    Reklama