Reklama

Cyberbezpieczeństwo

Konkurs PAP #FakeHunter Challenge. Temat: wojna informacyjna

18 listopada rusza VI edycja konkursu #FakeHunter Challenge
18 listopada rusza VI edycja konkursu #FakeHunter Challenge
Autor. materiały prasowe PAP

18 listopada rusza VI edycja konkursu #FakeHunter Challenge. Zadaniem uczestników będzie m.in. wyszukiwanie fałszywych informacji związanych z wojną w Ukrainie oraz przygotowanie pracy pod hasłem „Nie nabieram się na fake newsy”. Na najlepsze zespoły czekają: nagrody finansowe, rzeczowe oraz warsztaty z projektowania 3D. Patronat medialny nad wydarzeniem objęła redakcja CyberDefence24.pl.

Reklama

Konkurs jest organizowany po raz 6. przez Polską Agencję Prasową. Skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, średnich oraz pozostałych internautów, którzy są świadomi zagrożeń, jakie niesie ze sobą dezinformacja i chcą to zmieniać.

Reklama

Tematem przewodnim konkursu jest wojna informacyjna, czyli dezinformacja obejmująca sferę polityczną, militarną, gospodarczą, dyplomatyczną oraz energetyczną.

Czytaj też

Zasady konkursu

W pierwszej konkurencji „Polowanie na fake newsy” można działać samodzielnie lub zespołowo (do 5 osób), a zadaniem jest zgłaszanie fałszywych informacji publikowanych w sieci dotyczących m.in. wojny w Ukrainie, rosyjskich działań militarnych i politycznych, konsekwencji gospodarczych wywołanych działaniami na Wschodzie.

Reklama

W #FakeHunter BrainStorm - liczy się kreatywność i otwartość na nowe rozwiązania. Uczestnicy w tej konkurencji mogą proponować i przesyłać swoje pomysły, które wzbogacą i udoskonalą serwis factcheckingowy #FakeHunter pod kątem merytorycznym, funkcjonalnym czy technicznym. Udział w tych konkurencjach wymaga wcześniejszej rejestracji pod linkiem.

Trzecia konkurencja to propozycja dla młodzieży ze szkół średnich - #FakeHunter – Edu Masters. Zadaniem zespołów klasowych będzie przygotowanie prezentacji w formie elektronicznej pod hasłem: „Nie nabieram się na fake newsy”. Praca zespołowa powinna skupiać się m.in. na charakterystyce najgroźniejszych lub najczęstszych form dezinformacji, z jakimi młodzież ma dziś do czynienia w sieci. Rejestracja dla zespołów klasowych dostępna jest tutaj .

Na najlepsze zespoły czekają nagrody finansowe: I miejsce – 8 tys. zł, II miejsce – 6 tys. zł, III miejsce – 3 tys. zł, nagrody rzeczowe oraz warsztaty z projektowania 3D.

Dla pierwszych dwudziestu szkół, które napiszą na adres [email protected] zostaną zorganizowane bezpłatne warsztaty z weryfikacji informacji. Wśród ekspertów prowadzących zajęcia będą specjaliści z portalu #FakeHunter, którzy na co dzień zajmują się weryfikacją fałszywych i zmanipulowanych treści publikowanych w sieci.

Szczegóły i regulamin konkursu dostępne są pod linkiem. Konkursowi będą towarzyszyć rozmowy i debaty transmitowane na żywo na stronie.

Patronat honorowy nad konkursem objął minister edukacji i nauki. Wśród patronów wydarzenia są również: Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, Centralny Dom Technologii, Centrum GovTech Polska oraz NASK.

Czytaj też

Patronat medialny nad konkursem objęła nasza redakcja CyberDefence24.

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama

Komentarze

    Reklama