Reklama

Cyberbezpieczeństwo

Cyberatak na TV w sieci sklepów na Tajwanie. Powód: wizyta Pelosi

Cyberatak na ekrany w sieci sklepów 7-Eleven przeprowadzili nieznani sprawcy
Cyberatak na ekrany w sieci sklepów 7-Eleven przeprowadzili nieznani sprawcy
Autor. Lisanto 李奕良/ Unsplash/ Domena publiczna

Sieć 7-Eleven na Tajwanie poinformowała, że doszło do zhakowania telewizorów w wybranych lokalizacjach w jej sklepach. Nieznani sprawcy wyświetlili komunikat: „Podżegaczko wojenna Pelosi, wynoś się z Tajwanu”.

Reklama

Przypomnijmy, że we wtorek doszło do cyberataku wymierzonego w Biuro Prezydenta Tajwanu. Wrogie działania prowadzono spoza wyspy. Incydent miał miejsce tuż przed wizytą przewodniczącej Izby Reprezentantów USA Nancy Pelosi.

Reklama

Natomiast w środę – jak podaje amerykański Business Insider – niektóre ze sklepów sieci 7-Eleven na Tajwanie stwierdziły, że doszło do zhakowania ich telewizorów. Na ekranach wyświetlono komunikat, który wzywał do opuszczenia Tajwanu przez Nancy Pelosi.

Komunikaty nadali nieznani sprawcy: „Podżegaczko wojenna Pelosi, wynoś się z Tajwanu” – podała lokalna stacja TVBS.

Reklama

Rzecznik sieci sklepów 7-Eleven przekazał, że ekrany zostały zhakowane przez „nieznane źródło rozpowszechniania wiadomości”. „Producent został natychmiast poproszony o naprawę, a sklep działa normalnie” – dodał.

Czytaj też

Cyberatak na biuro prezydenckie Tajwanu

Natomiast rzecznik tajwańskiego pałacu prezydenckiego potwierdził wtorkowy cyberatak, w efekcie którego ich strona internetowa przestała działać. Było to związane z atakiem DDoS i 200-krotnym wzrostem ruchu. Działanie serwisu zostało jednak – dość szybko, bo po 20 minutach – przywrócone.

Przewodnicząca Izby Reprezentantów USA Nancy Pelosi przybyła na Tajwan we wtorek wieczorem mimo wielu gróźb ze strony Chin, w tym ostrzeżenia, że Pekin może odpowiedzieć użyciem siły. W środę po południu (czasu lokalnego) udała się już do Seulu.

Więcej o sytuacji na Tajwanie pisze serwis Defence24.pl, polecamy tę analizę.

Czytaj też

/NB

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama

Komentarze

    Reklama