Reklama

Cyberbezpieczeństwo

Wizyta Nancy Pelosi na Tajwanie. Cyberatak na Biuro Prezydenta

Nancy Pelosi Tajwan
Autor. Hardik Pandey/pixahive.com/CC0 / Gage Skidmore/Flickr/CC BY-SA 2.0 / Modyfikacje: CyberDefence24.pl

Do cyberataku wymierzonego w Biuro Prezydenta Tajwanu doszło ok. godz. 17:15 czasu lokalnego. Wrogie działania prowadzono spoza wyspy. Incydent miał miejsce tuż przed wizytą przewodniczącej Izby Reprezentantów USA Nancy Pelosi.

Reklama

Na skutek ataku typu DDoS strona internetowa Biura przestała działać.

Reklama

W trakcie incydentu ruch był "200 razy większy niż w normalnym dniu, co sprawiło, że oficjalna strona internetowa nie działała przez 20 minut" - wskazuje Tingting Liu, reporterka TVBS News.

Rzecznik Biura prezydent Tsai Ing-wen zadeklarował, że specjaliści będą robić wszystko, aby zapewnić bezpieczeństwo i stabilną pracę kluczowej infrastruktury.

Reklama

Czytaj też

Wizyta Nancy Pelosi

W mediach społecznośiowych pojawia się sporo wpisów dotyczących ruchów chińskich wojsk. Na materiałach wideo i grafikach widać pojazdy bojowe rzekomo zmierzające w okolice Tajwanu. Pojawiły się obawy, że być może jest to sygnał do zbliżającej się inwazji.

Mobilizacja sił Pekinu ma związek z wizytą na wyspie przewodniczącej Izby Reprezentantów USA Nancy Pelosi. Według doniesień medialnych ma pojawić się w Tajpej we wtorek wieczorem.

Cyberatak prawdopodobnie to również efekt zapowiadanej wizyty amerykańskiej polityk. Wskazuje się na m.in. działania ze strony podmiotów powiązanych z Chinami lub też ugrupowań haktywistycznych, które w ten sposób wyrażają swoje poparcie dla "chińskiego Tajwanu".

Czytaj też

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama

Komentarze

    Reklama