Reklama

Biznes i Finanse

280 mld dolarów na chipy. Biden podpisał ustawę

Biden chipy
Autor. pxhere.com/CC0 / The White House/Wikimedia Commons/CC3.0 / Modyfikacje: CyberDefence24.pl

Joe Biden podpisał ustawę dotyczącą przeznaczenia 280 mld dolarów na rozwój amerykańskiej branży półprzewodników. „Ta ustawa jasno pokazuje, że centrum najważniejszych innowacji na świecie będzie w USA. Tu je wymyślimy i zrobimy” – ogłosił prezydent USA.

Reklama

Joe Biden podkreślił, że ustawa dotycząca półprzewodników wzbudza w nim ekscytację, ponieważ ma wpływ na przyszłość Stanów Zjednoczonych.

Reklama

„Ustawa wzmocni nasze wysiłki na rzecz produkowania półprzewodników w USA. Te maleńkie chipy są budulcem nowoczesnej gospodarki” – zaznaczył amerykański prezydent.

Zwrócił uwagę, że tego typu rozwiązania znajdują się wszędzie: od smartfonów, przez samochody, po samoloty bojowe.

Reklama

Czytaj też

W dobie kryzysu

Jednym z sektorów, który odczuł kryzys półprzewodnikowy związany z pandemią COVID-19 była produkcja samochodów. Joe Biden stwierdził, że to pokazało, jak ważne jest posiadanie własnych zdolności w zakresie wytwarzania chipów. Zwłaszcza biorąc pod uwagę, że popyt na nie będzie rósł.

Globalny kryzys zdrowotny sprawił, że wiele fabryk zostało zmuszonych do ograniczenia lub wstrzymania produkcji półprzewodników. Odczuł to cały świat. Gospodarki musiały zwolnić, co uderzyło również w konsumentów.

Czytaj też

Centrum innowacji

„Stany Zjednoczone wynalazły półprzewodniki. Jednak z biegiem lat pozwoliliśmy, aby ich produkcja przeniosła się za granicę. W trosce o naszą gospodarkę, miejsca pracy, finanse i bezpieczeństwo, musimy ponownie zacząć zwiększać produkcję chipów w USA” – zaznaczył prezydent.

Wyjaśnił, że projekt ustawy sfinansuje cały łańcuch dostaw półprzewodników – od badań i rozwoju po kluczowe komponenty.

Ta ustawa jasno pokazuje, że centrum najważniejszych innowacji na świecie będzie w USA. Tu je wymyślimy i zrobimy.
Joe Biden, prezydent USA

Przypomnijmy, że nowe prawo mówi o przeznaczeniu 280 mld dolarów na subsydia dla amerykańskiej branży, produkującej półprzewodniki oraz na inwestycje w rozwój tej technologii.

Wsparcie państwa ma pomóc w konkurowaniu z Chinami, a także obniżenia kosztów różnego rodzaju sprzętu (lodówek, zmywarek, komputerów, samochodów itd.).

Czytaj też

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama

Haertle: Każdego da się zhakować

Materiał sponsorowany

Komentarze

    Reklama