Reklama

Cyberbezpieczeństwo

Fot. European People's Party\Wikimedia (CC BY 2.0)

Angela Merkel „ofiarą” rosyjskich pranksterów. Mówiła o Polsce

Rosyjscy pranksterzy nie rezygnują ze swojej działalności. Tym razem „wkręcili” byłą niemiecką kanclerz, Angelę Merkel. Nie zabrakło rozmów na temat wojny w Ukrainie, czy stosunków polsko-niemieckich (w tym reparacji).

Reklama

Rozmowa rosyjskich komików z byłą kanclerz Niemiec została opublikowana w poniedziałek 20 lutego na serwisie Rutube.ru, choć treść rozmowy wskazuje na to, że odbyła się już jakiś czas temu. Tym razem Wladimir Kuzniecow (Vovan) oraz Aleksiej Stolarow (Lexus) podali się za Petra Poroszenko, prezydenta Ukrainy w latach (2014-2019).

Reklama

Czego konkretnie dotyczyła rozmowa? Jak informuje Onet, poruszono kwestie jedności Zachodu wobec napaści Rosji na Ukrainę, relacji niemiecko-francuskich oraz komunikacji rządów tych państw z USA w kontekście wojny (m.in. relacje Macron-Scholz i Macron-Biden). Dotknięto też spraw dotyczących porozumień mińskich, które – zdaniem Merkel – „dały Ukrainie więcej czasu na rozwój w latach 2014-2021".

Czytaj też

Polski wątek

Nie zabrakło też wątków dotyczących Polski. Onet podaje, że była kanclerz Niemiec stwierdziła w rozmowie z pranksterami, że Polska, w zakresie koordynacji pomocy międzynarodowej dla Ukrainy, jest „bardzo aktywna".

Reklama

W kontekście Polski ciekawy okazał się być fragment rozmowy dotyczący reparacji. Zdaniem Merkel Polska nie stanowi tu wyjątku, a kwestie odszkodowań za działania wojenne co jakiś czas porusza m.in. Grecja. Według niemieckiej polityk kwestia reparacji jest sprawą zamknięta i została uregulowana podczas zjednoczenia Niemiec.

Rozmowa rosyjskich pranksterów z Angelą Merkel to kolejny tego typu dowcip przeprowadzony na znanym polityku. W listopadzie 2022 r. opisywaliśmy incydent, którego „bohaterem" był prezydent Andrzej Duda. Wtedy rosyjscy komicy podawali się za francuskiego prezydenta, Emmanuela Macrona.

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama

Komentarze

    Reklama