Reklama

Polityka i prawo

CERT.PL zaprasza do udziału w konkursie informatycznym

  • Prezentacja przykładowych materiałów wybuchowych produkcji NITRO-CHEMu. Fot. Mateusz Zielonka
    Prezentacja przykładowych materiałów wybuchowych produkcji NITRO-CHEMu. Fot. Mateusz Zielonka

Polski zespół reagowania na incydenty komputerowe – CERT.PL, zaprasza wszystkich ekspertów cyberbezpieczeństwa do udziału w konkursie z zakresu inżynierii wstecznej, kryptografii oraz bezpieczeństwa aplikacji. Do wygrania są trzy egzemplarze najnowszej książki pod redakcją Gynvaela Coldwinda oraz Mateusza Jurczyka.

– Na koniec października, czyli wybranego przez Komisję Europejską oraz ENISA miesiąca poświęconego bezpieczeństwu teleinformatycznemu, chcielibyśmy zaprosić Państwa do wzięcia udziału w naszym małym konkursie typu Capture The Flag. W ramach tej akcji mamy do rozdania egzemplarze najnowszej książki pod redakcją Gynvaela Coldwinda oraz Mateusza Jurczyka: "Praktyczna inżynieria wsteczna" – jak czytamy na stronie CERT.PL

Rozwiązanie zadania konkursowego będzie wymagać od jego uczestników wykorzystania umiejętności z zakresu inżynierii wstecznej, kryptografii czy bezpieczeństwa aplikacji internetowych.

Książka "Praktyczna inżynieria wsteczna" jest kompilacją publikacji dwunastu polskich autorów z wieloletnim doświadczeniem, którzy na co dzień posługują się przedstawionymi technikami w pracy jako eksperci od bezpieczeństwa i analitycy. Wśród nich znajdziemy wielu specjalistów zatrudnionych w największych firmach informatycznych, laureatów nagrody Pewnie Award, rozpoznawalnych prelegentów uznanych konferencji i członków czołowych zespołów startujących w konkursach security Capture The Flag. Materiały zostały wybrane i zredagowane przez Gynvaela Coldwinda i Mateusza Jurczyka.

Konkurs będzie trwać przez miesiąc od soboty 29 października od godziny 12:00. Do nagrody uprawnione będą trzy pierwsze osoby, które zgłoszą rozwiązanie oraz prześlą w odpowiednim czasie opis rozwiązania zadania.

Opis zadania wraz z regulaminem w momencie rozpoczęcia konkursu znajdzie się na stronie ecsm2016.cert.pl.

W razie pytań lub ewentualnych problemów prosimy o kontakt pod adresem [email protected], wstawiając w tytule [ECSM2016] czytamy na stronie CERT.PL.

Czytaj też: Dyrektor NC Cyber dla C24: Przynależność do UE nie wpływa na jakość współpracy

Reklama

Komentarze

    Reklama