Reklama

Biznes i Finanse

Zakłócenia w niemieckich bankach po cyberataku

Fot. pxhere.com/CC0
Fot. pxhere.com/CC0

Niemiecka firma obsługująca banki spółdzielcze padła ofiarą cyberataku DDoS. Na skutek incydentu zakłócono funkcjonowanie niektórych witryn oraz usług online instytucji.

Niemiecka firma Fiducia & GAD IT AG, zajmująca się obsługę technologii dla krajowych banków spółdzielczych, poinformowała w czwartek po południu za pomocą Twittera, że padła ofiarą cyberataku typu odmowa dostępu (DDoS). Celem hakerów było przeciążanie sieci przedsiębiorstwa.

Serwisy internetowe, w tym eBanking bądź witryny internetowe banków, były całkowicie niedostępne lub częściowo nieosiągalne.

Fiducia & GAD IT AG

Incydent zaczął się w czwartek po południu. Specjaliści firmy natychmiast podjęli działania w celu ustabilizowania sytuacji. Z czasem doszło jednak do ponownego cyberataku, który doprowadził do zakłóceń. Hakerzy zmusili niektóre banki do przejścia w tryb offline.

Jak poinformowała firma dzisiaj z samego rana, cyberataki trwały do wczesnych godzin porannych. Specjaliści cały czas monitorują systemy i pozostają w stanie najwyższej gotowości.

image

Komentarze