Reklama

Polityka i prawo

Hakerzy wykradli 450 GB danych z rosyjskiej spółki. „Nie będzie negocjacji”

Fot. Marco Verch Professional Photographer/Flickr/CC BY 2.0 / Modyfikacje: CyberDefence24.pl

Hakerzy NB95 twierdzą, że włamali się rosyjskiej państwowej spółki związanej z Moskiewską Spółką Handlową i wykradli 450 GB danych, w tym e-maile, wewnętrzne dokumenty i materiały finansowe. 

Celem działań grupy była Spółka Akcyjna - Moskiewskie Niezależne Centrum Wiedzy i Certyfikacji „Mosexpertiza”. „Pozyskaliśmy 450 GB waszych danych, w tym wszystkie e-maile, dokumenty wewnętrzne i materiały finansowe” – podkreślili członkowie NB95.

Hakerzy wskazują, że zanim zdecydowali się na przeprowadzenie operacji prześwietlili spółkę. Jak tłumaczą, Centrum jest w 100 proc. własnością Moskiewskiej Izbę Handlową, która sprawuje nad nim pełną kontrolę. Z tego względu członkowie grupy uznali, że prawdopodobnie wskazany podmiot „posada dużo interakcji z rosyjskim rządem”. 

Czytaj też

Co więcej, przekazali, że spółka została również zainfekowana jednym z wariantów złośliwego oprogramowania ransomware. „Zmodyfikowaliśmy je w taki sposób, aby uniemożliwić odszyfrowanie plików za pomocą deszyfratora. (...) Nie będzie negocjacji” – zaznaczyli hakerzy NB95.  

Przypomnijmy, że grupa 25 marca br. przekazała, iż jej członkowie włamali się do głównego publicznego nadawcy TV i radia w Rosji - Wszechrosyjskiej Państwowej Kompanii Telewizyjnej i Radiowej. Mieli wykraść 740 GB danych i udostępnić listę kontaktów związanych z tym państwowym podmiotem.

Czytaj też

Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture.

Komentarze