Reklama

Cyberbezpieczeństwo

Tysiące maili firmy rosyjskiego miliardera krąży w sieci

Fot. Gerry Lauzon/Flickr/CC BY 2.0 / ddosecrets.com / Modyfikacje: CyberDefence24.pl

Anonymous włamali się do firmy rosyjskiego miliardera, która realizuje jeden z największych projektów rozwojowych w Rosji. Haktywiści wykradli 5500 e-maili (5,9 GB).

Portal „DDoSecrets" ma posiadać 5500 e-maili firmy Thozis (łącznie 5,9 GB), które przekazali mu haktywiści Anonymous. Przedsiębiorstwo jest rosyjską spółką inwestycyjną, należącą do Zachara Smuszkina (zajmującego 2674 miejsce na liście miliarderów "Forbesa"). Jej działalność koncentruje się na projekcie budowy „Smart City" (inteligentnego miasta) w Sankt Petersburgu.

Inicjatywa, o której mowa to jeden z największych projektów rozwojowych w Rosji. Został zatwierdzony przez rząd jako priorytetowa inwestycja w ramach Strategii 2020. Na jej realizację przekazywane są środki z budżetu państwa.

Czytaj też

Emma Best, dziennikarka i współzałożycielka „DDoSecrets", wskazuje, że ujawnienie korespondencji rosyjskiej firmy przez Anonymous to przejaw ich walki z państwem Putina w reakcji na inwazję na Ukrainę.

Wcześniej informowaliśmy o tym, że haktywiści mieli m.in. wykraść 140 tys. e-maili rosyjskiej firmy MashOil powiązanej z Gazpromem, a także włamać się do Banku Centralnego Rosji i pozyskać tajne informacje

Czytaj też

Jednak działań ze strony Anonymous jest znacznie więcej. Członkowie społeczności nieustannie podejmują operacje przeciwko Rosji i – jak deklarują – będą to robić do momentu, aż Putin nie wycofa się z Ukrainy.

O Anonymous i ich kampaniach regularnie piszemy na łamach CyberDefence24.pl.

Czytaj też

Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture.

Komentarze