Biznes i Finanse
PayPal na Ukrainie oferuje teraz odbiór pieniędzy. Wcześniej możliwe były tylko przelewy wychodzące
PayPal rozszerzył swoje usługi na Ukrainie - firma umożliwia teraz przelewy przychodzące w tym kraju, a jego rezydenci i zarejestrowane osoby fizyczne mogą otrzymywać pieniądze. Wcześniej aplikacja umożliwiała Ukraińcom wyłącznie wysyłanie pieniędzy innym osobom za pośrednictwem przelewów wychodzących.
O nowej funkcji PayPal poinformował na Twitterze wicepremier Ukrainy Mychajło Fiodorow, okazując wdzięczność tego kraju za usługę, która jest mu teraz bardzo potrzebna. Wicepremier poprosił, aby ta funkcja była dostępna w Ukrainie, a PayPal przychylił się do prośby, mimo że wcześniej nie zezwalał na działanie usługi.
Pomoc krajowi w czasie wojny
O zmianie polityki PayPal poinformował w swoim poście na blogu. Aplikacja otwiera teraz swoje wrota dla pieniędzy napływających na Ukrainę, umożliwiając jej mieszkańcom otrzymywanie przelewów od globalnej społeczności. Funkcja jest już dostępna i pojawiła się w czasie, gdy Ukraińcy najbardziej jej potrzebują.
Czytaj też
Wcześniej PayPal pozwalał tylko Ukraińcom na używanie aplikacji i jej funkcji do wysyłania pieniędzy osobom spoza kraju. W aplikacji PayPal na Ukrainie nie były dostępne żadne przelewy przychodzące, a jedynie przelewy wychodzące do innych organizacji charytatywnych, rodziny lub przyjaciół, którzy są poza granicami tego państwa.
Zmiana ma na celu pomoc zaatakowanej zbrojnie Ukrainie, koncentrując się na umożliwieniu transferów zewnętrznych na Ukrainę i przekazywaniu ich uprawnionym odbiorcom. Funkcja pomoże w transferze środków do tego kraju i pomocy w trudnej sytuacji, której doświadcza wskutek rosyjskiej napaści.
Czytaj też
PayPal oferuje usługi płatnicze umożliwiające przedsiębiorcom i konsumentom, posiadającym adres mailowy - wysyłanie oraz odbieranie płatności przez internet. Aplikacja działa na zasadzie wirtualnej portmonetki/portfela/skarbonki. Jak pisaliśmy w naszym tekście, PayPal został założony - podobnie jak WhatsApp - właśnie przez Ukraińca.
Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture.
Haertle: Każdego da się zhakować
Materiał sponsorowany