Reklama

Biznes i Finanse

Microsoft przejmie Miburo, firmę specjalizującą się w analizie operacji informacyjnych

Autor. geralt/Pixabay

Gigant Microsoft przejmie spółkę Miburo, która zajmuje się wykrywaniem i zwalczaniem zagranicznej dezinformacji, operacji wpływu oraz analizą cyberzagrożeń.

Reklama

Microsoft ogłosił transakcję 14 czerwca, informacja na ten temat znalazła się także na blogu firmy Miburo.

Reklama

Spółka ma swoją siedzibę w Nowym Jorku. Specjalizuje się w zwalczaniu dezinformacji i analizie mediów społecznościowych w tym zakresie.

Czytaj też

Microsoft wzmacnia zespół ds. zagrożeń

Reklama

„Wraz z przejęciem Miburo będziemy kontynuowali naszą misję podejmowania działań i współpracy z innymi podmiotami z sektora publicznego i prywatnego, w celu znalezienia długoterminowych rozwiązań, które powstrzymają zagranicznych przeciwników przed zagrażaniem klientom z sektora publicznego i prywatnego oraz - w rzeczywistości - fundamentom naszej demokracji” – stwierdził Microsoft w swoim wpisie na blogu.

Miburo ma stać się częścią Customer Security and Trust firmy Microsoft, będzie współpracowała z Microsoft Threat Intelligence Center oraz zespołem Threat Context Analysis, by wspierać go w analizie zagrożeń.

Z komunikatu umieszczonego na firmowym blogu wynika, że Miburo zajmie się też „sposobami, w jaki zagraniczni aktorzy wykorzystują operacje informacyjne w połączeniu z cyberatakami, aby osiągnąć swoje cele”. Zespół spółki ma specjalizować się w wykrywaniu złośliwych kampanii wpływu w 16 językach.

Czytaj też

/NB

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama

Komentarze

    Reklama