Reklama

Biznes i Finanse

Microsoft znacząco ogranicza działalność w Rosji

Autor. Ben Franske/Wikimedia Commons/CC4.0

Microsoft znacząco ogranicza działalność w Rosji, co ma związek z trwającą wojną w Ukrainie, wywołaną przez wojska Putina.

Reklama

„W wyniku zmian perspektyw gospodarczych i wpływu na naszą działalność w Rosji podjęliśmy decyzję o znacznym ograniczeniu aktywności w tym kraju” – przytacza treść oświadczenia koncernu agencja Bloomberga.

Reklama

Władze firmy wskazują, że nie przestaną wypełniać dotychczasowych zobowiązań, wynikających z umów z rosyjskimi klientami. Jednak w zawieszeniu pozostaje sprzedaż produktów i usług.

Decyzja Microsoftu dotknie ponad 400 pracowników. „Blisko współpracujemy z personelem, którego do dotyczy, aby zagwarantować, że są traktowani z szacunkiem i mają pełne wsparcie w tym trudnym okresie” – cytuje władze giganta Bloomberg.

Reklama

Czytaj też

Przypomnijmy, że decyzja o zawieszeniu sprzedaży w Rosji miała miejsce w marcu br., lecz nadal firma utrzymywała w tym kraju swoje biura. Teraz Microsoft dołącza do innych koncernów, które zdecydowały się wycofać i zamknąć swoje siedziby w kraju Putina.

Przykładowo, w środę informowaliśmy o likwidacji przez IBM działalności w Rosji. Gigant zaczął już zwalniać pracowników. Taki krok tłumaczył „konsekwencjami związanymi z wojną” i „narastającą niepewnością”.

Zdaniem Mychajło Fedorowa, wicepremiera i ministra ds. transformacji cyfrowej Ukrainy, odpływ tak znaczących firm z Rosji „to żywy obraz >>samo destrukcyjnej<< polityki zagranicznej Kremla i podejścia do zapewnienia dobrobytu obywateli”.

Czytaj też

Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture.

Reklama

Komentarze

    Reklama