Reklama

Biznes i Finanse

Microsoft kupuje udziały w londyńskiej giełdzie

Autor. Matthew Manuel/ Unsplash/ Domena publiczna

Microsoft przejmie 4 proc. udziałów w London Stock Exchange Group. 10-letnia umowa zakłada strategiczne partnerstwo pod względem analizy danych i w zakresie korzystania z rozwiązań chmurowych. Londyńska giełda przeznaczy na ten cel 2,8 mld dolarów.

Reklama

10-letnie partnerstwo London Stock Exchange Group z Microsoft ma zakładać, że z czasem wpłynie ono na „znaczące zwiększenie przychodów” i ma stanowić „kamień milowy dla przyszłości rynków finansowych”.

Reklama

„Połączenie naszych wiodących zbiorów danych, analiz i globalnej bazy klientów z kompleksowymi i zaufanymi usługami chmurowymi Microsoft oraz globalnym zasięgiem stwarza atrakcyjne możliwości wzrostu przychodów dla obu firm” - powiedział David Schwimmer, dyrektor generalny London Stock Exchange Group, cytowany w komunikacie.

Czytaj też

Co zakłada partnerstwo?

Microsoft szacuje, że we wskazanym okresie wpłynie to na zwiększenie jej przychodów o 5 mld dolarów. Umowa zakłada, że giełda będzie korzystała z produktów Microsoftu, głównie z usługi chmurowej Azure.

Reklama

Minimalne wydatki na chmurę w tym okresie mają wynieść około 2,8 mld dolarów. Microsoft kupi również około 4 proc. udziałów w LSEG poprzez nabycie udziałów od Blackstone/Thomson Reuters Consortium.

/NB

Czytaj też

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama

Komentarze

    Reklama