Reklama

Biznes i Finanse

100 mln dol. dla Ukrainy od Microsoftu. Zełenski nagradza Apple

ukraina wojna
Autor. @Liberov + 26th Artillery Brigade / Defense of Ukraine (@DefenceU) / Twitter

Od samego początku inwazji Big Techy aktywnie włączyły się w akcję niesienia pomocy Ukrainie, równocześnie wycofując się z rosyjskiego rynku. Kijów docenia wsparcie, które płynie z różnych stron.

Reklama

Wicepremier i minister transformacji cyfrowej Ukrainy Mychajło Fedorov poinformował o przyznaniu firmie Apple pokojowej nagrody prezydenta Zełenskiego. Zdaniem przedstawiciela rządu w Kijowie jest ona w pełni zasłużona, ponieważ – jak stwierdził – „to wielka firma technologiczna z wielkim sercem”. 

Reklama

Mychajło Fedorow przypomniał, że koncern Tima Cooka był jednym z pierwszych przedsiębiorstw, które zdecydowało się wycofać z Rosji w reakcji na inwazję sił Putina na Ukrainę. Miało to miejsce 1 marca br. 

Czytaj też

100 mln dol. do końca 2023 r.

Ponadto, wicepremier naszego wschodniego sąsiada przekazał, że Microsoft udzieli dodatkowego wsparcia Kijowowi. Mowa o pakiecie usług i produktów koncernu o wartości 100 mln dolarów. Zgodnie z deklaracjami, perspektywa pomocy sięga końca 2023 r.

Reklama

Przedstawiciel rządu podziękował Bradowi Smithowi, uznając zaangażowanie jego koncernu za „ważny wkład w zwycięstwo, dzięki zabezpieczeniu infrastruktury krytycznej i możliwości korzystania z chmury”. 

Czytaj też

Starlinki dla Ukrainy

Ponadto, Elon Musk miał osobiście zapewnić Mychajło Fedorowa, że jego firma SpaceX i on sam będą nadal wspierać Ukrainę, dostarczając do tego kraju terminale Starlink, niezbędne do zapewniani łączności z internetem satelitarnym.

Czytaj też

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama

Komentarze

    Reklama