Reklama

Biznes i Finanse

Apple przenosi produkcję iPada z Chin

Autor. pxhere.com/CC0

Apple po raz pierwszy przenosi część produkcji iPada z Chin do Wietnamu. Ma to związek z restrykcjami covidowymi w Szanghaju i okolicach, które doprowadziły do wielomiesięcznych zakłóceń w łańcuchu dostaw – ustalił dziennik „Nikkei Asia”. 

Reklama

Chiński BYD, jeden z głównych monterów iPadów, pomógł Apple'owi zbudować linie produkcyjne w Wietnamie i może już wkrótce rozpocząć produkować tam ograniczoną liczbę tabletów popularnej marki – dowiedział się dziennik. 

Reklama

iPad stanie się więc drugą (po AirPods) główną serią urządzeń amerykańskiego koncernu, które powstają w południowo-wschodniej Azji. Decyzja giganta podkreśla nie tylko chęć dywersyfikacji łańcucha dostaw, ale również rosnące znaczenie Wietnamu dla firmy. 

Amerykański koncern miał także zwrócić się do wielu swoich dostawców komponentów z prośbą o zwiększenie zapasów w celu ochrony procesu produkcyjnego przed przyszłymi niedoborami części. 

Reklama

Czytaj też

Dostawcy mogą zostać z problemem

Spełnienie oczekiwań Apple'a może być problematyczne dla dostawców. Dlaczego?

„Nikkei Asia” wskazuje, że przygotowanie dla firmy dodatkowe zapasy komponentów mogą stać się obciążeniem, jeśli gigant ich nie wykorzysta. 

W świecie, gdzie inflacja szaleje a koszty życia, w tym energii, rosną, branże oczekuje spadku popytu na elektronikę. Pozostanie z przepełnionymi magazynami okaże się nierentowne dla partnerów Apple'a.

Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture.

Reklama

Komentarze

    Reklama