Reklama

Biznes i Finanse

Dell, Apple i Netflix pozwane za wycofanie swoich usług z Rosji

Autor. Its me Pravin / Unsplash

Dell, Apple i Netflix to firmy, które zostały pozwane za wycofanie swoich usług z Rosji przez dotknięte ich decyzją podmioty. Po inwazji Władimira Putina na Ukrainę, spółki zdecydowały wycofać się z rosyjskiego rynku.

Reklama

Firmy, które zdecydowały się wycofać z Rosji w związku z inwazją Putina na Ukrainę, mają problemy.

Reklama

Moskiewski sąd arbitrażowy, według serwisu Bleeping Computer, zajął ostatnio środki w wysokości 11 mln dol. należące do firmy Dell, po tym, jak firma przestała świadczyć usługi jednej z lokalnych firm z sektora IT - integratorowi systemów Talmer.

Czytaj też

Spółka ta pozwała Della, gdy ten przestał świadczyć jej m.in. usługi wsparcia technicznego dla produktów VMware, na co była podpisana opłacona z góry umowa. Dell to również - jak pisze redakcja - oficjalny przedstawiciel VMware na całą Rosję i reseller usług tej marki, który zakończył w kraju Putina swoją działalność z dniem 1 marca br.

Reklama

Rosyjskie kłopoty Apple'a

W ubiegłym miesiącu pozwu za wycofanie się z Rosji doczekała się inna amerykańska firma - Apple, która zdaniem podmiotów uczestniczących w postępowaniu zbiorowym przeciwko koncernowi nie wywiązała się z umowy świadczenia usług.

Czytaj też

Rosjanie oczekują, że firma zapłaci ok. 1 mln 290 tys. dolarów odszkodowania w związku z wycofaniem z kraju możliwości korzystania z usługi Apple Pay.

Użytkownicy sprzętów z nadgryzionym jabłkiem z Rosji argumentują, że kiedy kupowali swoje gadżety, firma przedstawiała swój cyfrowy portfel i opcję dokonywania płatności z użyciem iPhone'ów jako integralną część systemu iOS, z której będą mogli korzystać bezterminowo. Wycofanie usługi stanowi zatem naruszenie warunków umowy pomiędzy firmą a konsumentami - twierdzą uczestnicy pozwu.

Netflix na cenzurowanym

Kancelaria prawna, która skierowała do sądu w imieniu dotkniętych decyzją Apple'a Rosjan pozew przeciwko tej firmie, obsługuje jeszcze jedną sprawę - przeciwko Netfliksowi.

Czytaj też

Platforma ta jest również oskarżana przez rosyjskich konsumentów o niewywiązanie się z warunków umowy. Osoby zaangażowane w pozew domagają się odszkodowania w wysokości 860 tys. dolarów.

Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture.

Reklama

Komentarze

    Reklama