Reklama

Armia i Służby

Wojsko połączy pokolenia. Młodzi pomogą dowództwu

wojsko polska siły zbrojne DKWOC
Młodzi Polacy pomogą Wojsku Polskiemu. Nowa inicjatywa sił zbrojnych.
Autor. DKWOC

Wojska Obrony Cyberprzestrzeni wychodzą z inicjatywą do młodych Polaków, którym często nie brakuje intrygujących pomysłów i doświadczeń. Dowództwo chce zaangażować ich w budowanie bezpieczeństwa i obrony kraju. Zyskać mają nie tylko siły zbrojne.

Materiał sponsorowany

Nasze życie staje się coraz bardziej cyfrowe. Czy tego chcemy, czy nie, rozwój technologii i digitalizacji jest nieunikniony, co wpływa na kolejne obszary codzienności (pracę, edukację, ochronę zdrowia itd.). 

Dokonujący się postęp sprawia, że cyberbezpieczeństwo zyskuje na znaczeniu. Obecnie stało się dziedziną, której nie można pomijać i zawsze należy mieć na uwadze, niezależnie czy mówimy o podmiotach państwowych, biznesie czy zwykłych użytkownikach. 

Każdy z nas może stać się celem cyberataku lub innej złośliwej aktywności w sieci. Zewsząd docierają informacje o kolejnych incydentach w polskich organizacjach lub działalności cyberprzestępców, którzy nie rezygnują z polowania na pieniądze bądź dane.

Czytaj też

Reklama

Wojsko angażuje młodych Polaków

Zagrożeń czyhających w sieci jest wiele. Pojawiają się nowe, a stare często ewoluują, co wymusza zachowanie ostrożności i dbałości o bezpieczeństwo. Mając na uwadze te wyzwania, Dowództwo Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni (DKWOC) uruchomiło nową inicjatywę, która ma zaangażować młodych, ambitnych ludzi z czołowych uczelni wyższych oraz szkół średnich w Polsce. 

Mowa o powołaniu Cyber Rady Akademickiej oraz Cyber Rady Młodzieży. DKWOC zdecydowało się na taki krok, ponieważ podkreśla znaczenie współpracy z młodymi ludźmi. W ocenie Dowództwa, bliskie relacje są nie tylko pożądane, ale wręcz niezbędne

wojsko polska siły zbrojne DKWOC Cyber Rada Akademicka Cyber Rada Młodzieży
Ruszyła nowa inicjatywa DKWOC: Cyber Rada Akademicka i Cyber Rada Młodzieży.
Autor. Wojska Obrony Cyberprzestrzeni (@CyberWojska)/X

Czytaj też

Reklama

Młodzi to przyszłość Polski

Pamiętajmy, młodzież to przyszłość naszego kraju. Niedługo wejdą na rynek pracy, podejmą służbę dla państwa lub zajmą ważne stanowiska państwowe. Warto wykorzystać ich zaangażowanie, wiedzę oraz pomysły na rzecz rozwijania strategii cyberbezpieczeństwa tak, aby poczuli, że są częścią procesu. I tu właśnie ważną rolę odegrają wspomniane Rady. 

Każda z nich będzie pełniła rolę mediatorów między cyberwojskiem a młodymi Polkami i Polakami. Dowództwu zależy na lepszym zrozumieniu ich oczekiwań oraz potrzeb.  

Kto może zostać członkiem Rady? Wojsko zaprosi wybranych liderów z samorządów studenckich oraz uczniów wyróżniających się zaangażowaniem i wiedzą. To oni będą stanowili fundament obu rad. 

Czytaj też

Reklama

Główne cele inicjatywy

DKWOC chce, aby prace Cyber Rady Akademickiej i Cyber Rady Młodzieży pozwoliły na lepszą analizę efektywności działań podejmowanych w zakresie profilaktyki cyberbezpieczeństwa. 

Dodatkowo, inicjatywa ma pomóc cyberwojskom pozyskać nowych specjalistów, służących w imię obrony Polski i jej bezpieczeństwa. Za pośrednictwem rad Dowództwo chce dotrzeć do określonych grup docelowych. Mowa o m.in. studentach i uczniów, którzy swoją przyszłość mogą wiązać z DKWOC. 

Ponadto, działalność obu gremiów będzie promowała zasady cyberhigieny. W trakcie organizowanych spotkań i warsztatów młodzi mają czerpać wiedzę na temat np. zdrowych nawyków oraz budować świadomość na temat zagrożeń występujących w sieci. 

Nie sposób wspomnieć także o możliwości wymiany wiedzy i doświadczeń, jaką gwarantuje udział w radach. 

Pierwsze spotkanie

Pierwsze spotkanie Cyber Rady Akademickiej i Cyber Rady Młodzieży odbędzie się jeszcze w tym miesiącu.

Czytaj też

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na:[email protected].

Reklama

Haertle: Każdego da się zhakować

Materiał sponsorowany

Komentarze

    Reklama