Reklama

Armia i Służby

Wojsko. Dowództwo porozumiało się z KGHM

Karol molenda dkwoc Tomasz zdzikot kghm
Uroczystość podpisania listu intencyjnego przez gen. dyw. Karola Molendę (Dowódca DKWOC) oraz Tomasza Zdzikota (prezesa zarządu KGHM Polska Miedź).
Autor. KGHM Polska Miedź (@kghm_sa)/X

MON nawiązał porozumienie z państwowym gigantem – KGHM Polska. Dokumenty podpisało dowództwo odpowiedzialne za cyberbezpieczeństwo RP. Chodzi nie tylko o bezpieczeństwo spółki, ale i całego kraju. 

Reklama

Dowództwo Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni (DKWOC), reprezentujące resort obrony narodowej, podpisało list intencyjny z KGHM Polska Miedź. Dokumenty parafowali gen. dyw. Karol Molenda  (dowódca cyberwojsk) oraz Tomasz Zdzikot (prezes zarządu spółki).

Reklama

Czytaj też

Reklama

Współpraca wojska z KGHM

Porozumienie ma przełożyć się na podniesienie poziomu cyberbezpieczeństwa nie tylko przedsiębiorstwa, ale i całego państwa, a to wszystko dzięki współpracy z MON

List intencyjny reguluje kwestie m.in. wymiany doświadczeń i wiedzy, kampanie promocyjne oraz prowadzenie wspólnych projektów. Obie strony zadeklarowały również, że będą prowadzić specjalistyczne szkolenia dotyczące np. reagowania na incydenty i prowadzić analizy cyberbezpieczeństwa. 

Czytaj też

Przeciwdziałać zagrożeniom

Pamiętajmy, że mówimy o KGHM Polska Miedź, czyli spółce państwowej, która posiada aktywa na kilku kontynentach, działa w oparciu o rozbudowaną infrastrukturę IT, co wymaga szczególnego podejścia do ochrony sieci przez całą dobę. 

„Współpraca (z DKWOC – red.) na tym polu to dla KGHM możliwość wzmacniania systemu zdolnego do przeciwdziałania współczesnym zagrożeniom w sieci i nie tylko. Liczymy na bliską współpracę naszych specjalistów z wojskowymi ekspertami" – podkreślił w oficjalnym komunikacie Tomasz Zdzikot, prezes zarządu KGHM Polska Miedź. 

Czytaj też

Gen. dyw. Karol Molenda: „współpraca jest kluczowa"

Z kolei gen. dyw. Karol Molenda podkreślił znaczenie współpracy w obszarze cyberbezpieczeństwa, które zwyczajowo nazywa „grą zespołową". 

„Współpraca w dziedzinie cyberbezpieczeństwa jest kluczowa w zwalczaniu coraz bardziej zaawansowanych cyberataków. Organizacje, instytucje rządowe, korporacje i służby muszą wymieniać informacje o zagrożeniach i najlepszych praktykach, aby skutecznie bronić się przed cyberatakami. Jestem przekonany, że nasza współpraca przyniesie wymiernie korzyści dla obydwu stron i przyczyni się do budowy cyberbezpiecznej przyszłości" – zaznaczył dowódca cyberwojsk RP.

Czytaj też

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na:[email protected].

Reklama

Haertle: Każdego da się zhakować

Materiał sponsorowany

Komentarze

    Reklama