Reklama

Armia i Służby

Dowódcy obradują w Krakowie. Debiut Polski

Kraków polska wojsko
Cyber Commanders Forum w Krakowie. Na zdjęciu m.in. gen. dyw. Karol Molenda, Dowódca polskich cyberwojsk.
Fot. Wojska Obrony Cyberprzestrzeni (@CyberWojska)/X

W Krakowie rozpoczyna się Cyber Commanders Forum – największa na świecie konferencja z udziałem dowódców wojskowych struktur cyberbezpieczeństwa. Motywem przewodnim tegorocznej edycji ma być „cyberbezpieczeństwo w rozwiązaniach chmurowych”.

We wtorek w Krakowie rozpoczyna się 13. edycja konferencji z udziałem dowódców odpowiedzialnych za obronę cyberprzestrzeni w 35 państwach. Wśród nich są członkowie NATO, ale także państwa takie jak Australia, Brazylia czy Japonia.

Polska jest gospodarzem CCF po raz pierwszy w historii.

„To wyróżnienie – dowodzi zaufania i dobrej opinii sojuszników na temat naszych Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni" – powiedział ppłk Przemysław Lipczyński, Rzecznik Dowództwa Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni.

„Konferencja Cyber Commanders Forum to doskonałe forum do wymiany doświadczeń (...), także w obszarze szkoleń i edukacji związanej z cyberbezpieczeństwem" – dodał ppłk Lipczyński, który zaznaczył również, że w wydarzeniu wezmą też udział przedstawiciele firm technologicznych.

Czytaj też

Spotkania dwustronne

Konferencja to nie tylko panele dyskusyjne. Podczas dwudniowego wydarzenia przewidziano również czas na spotkania bilateralne. Wojska Obrony Cyberprzestrzeni będzie reprezentował ich dowódca – gen. dyw. Karol Molenda, który spotka się m.in. ze swoimi odpowiednikami ze Stanów Zjednoczonych, Francji czy Szwecji.

Jak poinformował rzecznik DKWOC, podczas konferencji gen. dyw. Molenda przedstawi pozostałym dowódcom polskie doświadczenia z tworzenia Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni.

W ramach konferencji ma też dojść do podpisania porozumień o współpracy Dowództwa Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni z firmą KGHM oraz Google.

Cyber Commanders Forum powstało w 2015 roku. Myślą przewodnią przyświecającą organizacji wydarzenia jest chęć podniesienia bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni. Więcej na ten temat pisaliśmy w tym tekście.

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Źródło:PAP / CyberDefence24

Komentarze