Reklama

Armia i Służby

Wojsko Polskie. Historyczny dzień dla Olsztyna

olsztyn wojsko
Żołnierz RCI Olsztyn na służbie.
Fot. RCI Olsztyn

18 października do Olsztyna przyjadą generałowie i oficerowie Wojska Polskiego, w tym dowódca polskich cyberwojsk. Wszystko ze względu na historyczne wydarzenie dla lokalnej jednostki i uroczyste obchody. 

Patronat medialny

18 października br. zapisze się w historii Regionalnego Centrum Informatyki Olsztyn (wyjątkowy materiał o RCI Olsztyn znajdziecie pod linkiem: Potencjał Wojska Polskiego. „Dzień zaczynamy od MMA IT"). W tym szczególnym dniu jednostce zostanie nadany sztandar wojskowy, a wszystko odbędzie się w jakże podniosłej atmosferze. Uroczystość będzie połączona z Centralnymi Obchodami Święta Wojsk Łączności i Informatyki

Czytaj też

Bądźcie z nami!

RCI Olsztyn zaprasza do udziału w wydarzeniu, nad którym patronat medialny objęła nasza redakcja oraz grupa Defence24. Dlaczego warto tam być?  

Dla każdej jednostki wojskowej nadanie sztandaru ma wyjątkowe znaczenie; na zawsze zapisuje się na kartach jej historii. To uhonorowanie tradycji Sił Zbrojnych RP, symbol narodowej jedności i szacunku dla Ojczyzny

Uroczystość włączy RCI Olsztyn w poczet jednostek z dumą kultywujących tradycje oręża polskiego, pamięci najwybitniejszych Polaków, którzy swoimi dokonaniami tworzyli obecny kształt Sił Zbrojnych RP. 

Czytaj też

Program uroczystości

Całodniowe obchody połączone z uroczystością nadania sztandaru są darmowe. RCI Olsztyn kieruje zaproszenie do wszystkich zainteresowanych. Sam program jest bogaty i wygląda następująco:

  • 10:00 - Msza Św. w Kościele pw. NMP Królowej Polski i Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała w Olsztynie, ul. Kromer 2a;
  • 11:00-12:00 - Przemarsz ulicami miasta do RCI Olsztyn;
  • 12:00 - Uroczystość nadania Sztandaru dla RCI Olsztyn na ul. Saperskiej 1 z uczestnictwem Orkiestry Wojskowej w Giżycku;
  • 13:00-15:00 - Piknik wojskowy.

W trakcie wydarzenia obędzie się koncert Orkiestry Akademickiej UWM. Ponadto w planie: defilada wojskowa, ciepły posiłek dla uczestników wydarzenia w postaci wojskowej grochówki oraz pokaz sprzętu wojskowego.

RCI Olsztyn sztandar wojsko
Uroczystość nadania sztandaru RCI Olsztyn
Fot. RCI Olsztyn

Czytaj też

Wybitni goście

Nie zabraknie wybitnych gości. Zjawi się m.in. Dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni gen. dyw. Karol Molenda oraz przedstawiciele Sztabu Generalnego WP, Wojewody Warmińsko-Mazurskiego, Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Prezydenta Olsztyna.

Jak wyglądają tego typu obchody możecie zobaczyć na naszym vlogu z Krakowa. Poniżej wideo na zachętę:

YouTube cover video
VLOG: Uroczystość nadania sztandaru RCI Kraków.

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na:[email protected].

Komentarze