Reklama

Armia i Służby

Rywalizacja na cyfrowym poligonie. PGZ na czele

CyberEXPERT GAME
Fot. Karol Molenda (@MolendaKarol)/Twitter

Zespół Polskiej Grupy Zbrojeniowej wygrał drugą edycję rozgrywek „CyberEXPERT GAME”. „To zaszczyt i duma” – wskazuje PGZ. Dbałość o cyberbezpieczeństwo dotyczy nas wszystkich.

W czwartek (24 listopada) zakończyła się dwudniowa rywalizacja drużyn eksperckich w ramach „CyberEXPERT GAME”. To wydarzenie organizowane przez Eksperckie Centrum Szkolenia Cyberbezpieczeństwa (ECSC), nad którym patronat honorowy objął szef MON Mariusz Błaszczak. 

CyberEXPERT GAME
Medale CyberEXPERT GAME
Fot. Eksperckie Centrum Szkolenia Cyberbezpieczeństwa (@ECSC_MIL)/Twitter

Czytaj też

Test zdolności

W trakcie zmagań drużyny działały w ramach specjalnego cyfrowego poligonu „Cyber Range”, udostępnionego przez ECSC. Dzięki temu możliwe było przeprowadzenie rywalizacji w pełni bezpiecznym, odseparowanym i kontrolowanym środowisku cyfrowym.

Jak informowaliśmy, scenariusz zakładał obronę infrastruktury poprzez wykrywanie luk bezpieczeństwa oraz ich likwidację bez powodowania zakłóceń.

„Drużyny przez 2 dni miały okazję przetestować swoje umiejętności w zakresie reagowania na incydenty komputerowe” – wskazuje Dowództwo Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni (DKWOC). 

CyberEXPERT GAME
Zdjęcie uczestników z CyberEXPERT GAME.
Fot. Eksperckie Centrum Szkolenia Cyberbezpieczeństwa (@ECSC_MIL)/Twitter

Czytaj też

Podium

W rywalizacji najlepszy okazał się zespół Polskiej Grupy Zbrojeniowej (PGZ). 

„Każdy sukces cieszy, ale ten szczególnie” – komentuje zwycięstwo PGZ. Jak tłumaczy, cyberbezpieczeństwo to dla spółki jeden z kluczowych obszarów.

„Rywalizować w tej trudnej dziedzinie to wyzwanie, a wygrać w tak doborowym towarzystwie to zaszczyt i duma” – podkreśla Grupa. 

CyberEXPERT GAME
Puchar CyberEXPERT GAME
Fot. Eksperckie Centrum Szkolenia Cyberbezpieczeństwa (@ECSC_MIL)/Twitter

Drugie miejsce zajęli specjaliści Enea SA, a na trzecim stopniu podium uplasował się zespół Narodowego Banku Polskiego (NBP). 

Gdy na wschodzie wojna

Wydarzenie „CyberEXPERT GAME” opierało się na rywalizacji zespołowej. To celowe działanie, ponieważ takie podejście pozwala na budowanie i rozwijanie współpracy, a także pokazuje słabe i mocne strony konkretnych czynności.

Dbałość o cyberbezpieczeństwo i cyberobronę jest szczególnie ważne we współczesnym, zdigitalizowanym świecie. W przypadku Polski ranga problemu dodatkowo narasta ze względu na wojnę w Ukrainie i agresywną politykę Rosji.

Czytaj też

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Komentarze