Reklama

Armia i Służby

Pentagon wzmocni bezpieczeństwo baz. Planuje wdrożyć technologię rozpoznawania twarzy

us air force
Autor. US Air Force/Flickr/CC BY-NC 2.0

Siły Powietrzne USA rozważają wprowadzenie technologii rozpoznawania twarzy jako środka zabezpieczającego przy wejściach do swoich baz. Z założenia miałoby to podnieść ochronę tych strategicznych obiektów. 

Reklama

Jak podaje DefenseOne, Amerykanie planują rozbudowanie istniejących już rozwiązań. Chodzi o system zatwierdzania wjazdu na teren baz, który miałby zostać udoskonalony poprzez wdrożenie technologii rozpoznawania twarzy. 

Reklama

Przedstawiciele armii chcą w ten sposób przyspieszyć procedurę i zwiększyć jej bezpieczeństwo. Program pilotażowy ma rozpocząć się w Scott Air Force Base (Illinois, USA).

Czytaj też

Specjalna kontrola

Jak zatem miałby wyglądać wjazd na teren bazy w wizji kreślonej przez armię USA?

Reklama

Zgodnie z planami Pentagonu, w pierwszej kolejności kierowcy podchodziliby do specjalnej „platformy kontroli dostępu”. Tam wykonywano by im zdjęcie, które następnie porównywano by z np. zweryfikowanym dowodem tożsamości – opisuje DefenseOne. 

Czytaj też

Wymogi wojska

oficjalnym zapytaniu Siły Powietrzne USA wskazują, że poszukują rozwiązania bazującego algorytmach, które umożliwi weryfikację twarzy danej osoby ze zdjęciem umieszczonym na jej identyfikatorze/dokumencie tożsamości. 

Aby narzędzie zostało zakwalifikowane i brane pod uwagę przez amerykańskie siły powietrzne, musi zostać sprawdzoneprzez National Institute of Standards and Technology. Ponadto, warunkiem koniecznym jest także posiadanie przez dostawcę siedziby w USA.

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu.Piszcie do nas na: [email protected].

Komentarze