Reklama

Armia i Służby

Pentagon wdraża nowy system HR

us army
Autor. @USArmy/Flickr/CC BY 2.0

Od wtorku 17 stycznia br. 1,1 mln amerykańskich żołnierzy może wypróbować nowy, bardziej zautomatyzowany system HR „IPPS-A Release 3”, który jest dostosowany do obsługi poprzez smartfony. Rozwiązanie w armii USA pojawia się po roku opóźnień – podaje Defense One. 

Reklama

Zgodnie z deklaracjami Pentagonu, narzędzie poprawia zdolność Sił Zbornych Stanów Zjednoczonych do m.in. zarządzania talentami, finansami (np. wynagrodzeniami), a żołnierzom daje możliwość śledzenia procesów, które ich dotyczą - na bieżąco. 

Reklama

Czytaj też

Reklama

Nie szybkość a jakość

Opóźnienia wiązały się z koniecznością udoskonalenia nowej wersji systemu. „Przetestowaliśmy go na tyle, że teraz wiemy, iż jest stabilny a jego funkcjonalności działają zgodnie z założeniami" – wskazuje płk Rebeki Eggers, cytowana przez Defense One. 

Rozwiązanie zaczęto wdrażać pod koniec 2022 roku, co wiązało się z koniecznością wygaszania starszych systemów oraz upewnienia się, że wszystkie dane są ze sobą spójne. 

Czytaj też

Zarządzanie karierą

Narzędzie „IPPS-A Release 3" łączy w sobie wiele danych i technologii. W praktyce np. pozwala amerykańskim żołnierzom dbać o ich własne interesy, w tym monitorowaniem przebiegu swojej kariery. Co więcej, minimalizuje ryzyko opóźnienia lub nieotrzymania wynagrodzenia w terminie, ponieważ transakcje finansowe system uruchamia automatycznie. 

Ponadto, przedstawiciele armii mogą dodawać nowe umiejętności i zdolności, które nabyli. W ten sposób dowództwo będzie widziało, jakie talenty posiadają lub rozwijają żołnierze.

Czytaj też

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu.Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama

Komentarze

    Reklama