Armia i Służby
Nowy wymiar szkoleń dla żołnierzy jednostek pancernych
Dzięki współpracy firmy VRAI z Microsoftem możliwe było stworzenie nowoczesnej platformy szkoleniowej dla jednostek pancernych. Wirtualne środowisko pozwala nie tylko zredukować koszty, ale jest równie skuteczne co tradycyjne manewry w terenie. Z narzędzia korzysta m.in. irlandzka armia.
Firma VRAI (zajmująca się symulacjami VR) współpracuje z Microsoftem, aby rozwijać środowisko symulacji nowej generacji dla żołnierzy. Wykorzystuje do tego technologię wirtualnej rzeczywistości (VR), uczenie maszynowe (ML) oraz chmurę Microsoft Azure – wynika z informacji VRAI przesłanej Defence24.
Czytaj też
Prestiżowa nagroda
Rozwiązanie VRAIs ReACT VR Armor Crew Sim zwiększa możliwości szkoleniowe dla załóg pancernych, dzięki użyciu VR.
Platforma opiera się na Azure, co nie tylko pozwala na lepszą analizę działań uczestników, ale również zmniejsza koszty oraz ślad węglowy szkolenia (żołnierze nie muszą udawać się na plac treningowy i poruszać rzeczywistymi pojazdami). Narzędzie zdobyło w tym roku prestiżową nagrodę Military Simulation & Training Award.
Czytaj też
Zaangażowano najlepszych i weteranów
„Zbudowaliśmy nasz zespół ReACT VR od podstaw i wiemy, że rozwiązuje problemy żołnierzy" – przekonuje Pat O'Connor, były dowódca jednostek pancernych i współzałożyciel VRAI.
Odnosząc się do współpracy z Microsoftem podkreśla, że zatrudniono najlepsze talenty oraz weteranów wojskowych do współpracy z żołnierzami „pierwszej linii", aby zaprojektować i zbudować omawiane rozwiązanie szkoleniowe.
„Współpraca z Microsoftem umożliwia nam szybsze przekazanie naszej platformy większej liczbie klientów (...) i pomaga w lepszym przygotowaniu żołnierzy do służby" – zaznacza Pat O'Connor.
Z kolei Gus MacGregor-Millar, dyrektor generalny Worldwide Defense & Intelligence w Microsoft, ocenia, że współpraca z VRAI pozwoli wojskowym w pełni wykorzystać potencjał sztucznego środowiska szkoleniowego i spersonalizowanych kursów.
Czytaj też
Zaufanie i pewność siebie
Z rozwiązania opracowanego przez VRAI we współpracy z Microsoftem korzysta m.in. irlandzka armia.
Joe Tynan, główny instruktor Cavalry School, zwraca uwagę, że podczas tradycyjnych manewrów szkoleniowych „nie możesz mieć nieskończonej liczby AVs w swojej flocie". Z tego względu posiadanie wirtualnego środowiska i prowadzenie w nim działań jest „absolutnie niesamowite".
Ekspert tłumaczy, że narzędzie oferuje pełną symulację dla załogi i działa. Wszystkie funkcje dla operatorów broni zostały odtworzone.
„(Żołnierze – red.) mają większe zaufanie do systemu uzbrojenia, zanim jeszcze zostaną skierowani na prawdziwą strzelnicę. Przez to są bardziej pewni siebie w trakcie misji zagranicznych" – mówi instruktorka Aoife Harrington.
Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].
Haertle: Każdego da się zhakować
Materiał sponsorowany