Reklama

Armia i Służby

Marines będą szkoleni z programowania

Marines
Autor. Marines/Flickr/CC BY-NC 2.0

Korpus Piechoty Morskiej USA otwiera własny dział produkcji oprogramowania, który będzie szkolił żołnierzy na programistów. Ma to pomóc amerykańskiemu wojsku w tworzeniu aplikacji dla sił zbrojnych.

Reklama

Nie jest tajemnicą, że Pentagon naciska na dowództwa, aby pozyskiwały talenty IT z myślą o wewnętrznych potrzebach amerykańskiej armii. Jest to widocznie szczególnie teraz, gdy Departament Obrony USA stara się wykorzystać falę zwolnień z koncernów (np. Twittera, Mety, Amazona) zaliczanych do Big Techów.

Reklama

Jednak nie zawsze da się zachęcić specjalistę w zakresie programowania do wstąpienia do sił zbrojnych. W związku z tym pewnym rozwiązaniem może okazać się szkolenie w określonej dziedzinie będących już na służbie żołnierzy.

Czytaj też

Inwestycja w zdolności Marines

10 marca br. Korpus Piechoty Morskiej USA utworzył własny dział produkcji oprogramowania w celu „zbudowania światowej klasy możliwości rozwoju” tej dziedziny – czytamy w komunikacie do sprawy. W efekcie żołnierze mają być w stanie opracować np. aplikacje dla dowódców w szybszym tempie.

Reklama

Gen. David Berger, dowódca 38. Korpusu Piechoty Morskiej, podkreśla, że jego jednostka „dysponuje obecnie bardziej złożonymi systemami i platformami”, dlatego konieczne jest inwestowanie w zdolności Marines, aby mogli czynić postęp.

Nasi Marines posiadają wyjątkową zdolność rozumienia złożonych technologii. Musimy umożliwić im wykorzystanie tej wiedzy, aby zbudować jeszcze bardziej skuteczną siłę.
Gen. David Berger, dowódca 38. Korpusu Piechoty Morskiej USA

Zgodnie z deklaracjami, dział produkcji oprogramowania korpusu będzie wykorzystywać doświadczenia i możliwości płynące z zarządzania talentami, partnerstwa z przemysłem oraz innowacyjnymi rozwiązaniami chmurowymi.

W ocenie gen. broni Matthew Glavy'ego (odpowiedzialnego za jednostkę informacyjną Marines) nowa inicjatywa „zapewni realne możliwości zwiększenia gotowości do misji dzięki potędze informacji”.

Czytaj też

3 lata, 3 etapy

Do udziału w 3-letnim programie pilotażowym zostaną wybrani Marines. Przejdą przez 3 etapy. Pierwszy będzie trwał 3 miesiące i podczas tego okresu ustalony zostanie podstawowy zestaw umiejętności.

Następnie żołnierze będą pracowali z ekspertami (jeden żołnierz, jeden ekspert). Po pomyślnym przejściu tej fazy uczestnicy otrzymają uprawnienia programisty aplikacji i przez kolejne 2 lata będą mogli budować rozwiązania dla Korpusu Piechoty Morskiej USA. Pozwoli im to dalej rozwijać swoje umiejętności.

Czytaj też

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama

Komentarze

    Reklama