Reklama

Armia i Służby

Lockheed Martin zdobył kontrakt dla Pentagonu. Prototypy pojawią się w Strykerach

stryker
Autor. U.S. Army Europe/Flickr/Domena publiczna

Amerykański koncern zbrojeniowy Lockheed Martin zdobył kontrakt o wartości 58,8 mln dolarów na dostarczenie prototypów dla jednego z programów amerykańskiej armii. Nowoczesne rozwiązania mają pomóc armii USA w prowadzeniu działań na współczesnym polu walki.

Reklama

Sprawa dotyczy kontraktu na prototypy dla programu Zespołu Bojowego Brygady Systemów Naziemnych (Terrestrial Layer System – Brigade Combat Team, TLC-BCT) Sił Zbrojnych USA.

Reklama

Mowa o rozwiązaniach, które mają zagwarantować wojsku odpowiednie zdolności do prowadzenia wojny elektronicznej, cyberbezpieczeństwa i wywiadu sygnałowego.

Zgodnie z dokumentacją ujawnioną 13 lipca br., umowa obejmuje okres do października 2023 r. Do tego czasu Lockheed Martin ma dostarczyć prototypy urządzeń i umieścić je w pojazdach bojowych Stryker.

Reklama
strykery polska
Amerykańskie Strykery podczas parady w Polsce.
Autor. U.S. Army Europe/Flickr/Domena publiczna

Czytaj też

Skuteczność na polu walki

TLC-BCT ma przybliżyć armię USA do osiągnięcia celu, jakim jest wdrożenie wspólnej filozofii w ramach prowadzonych operacji – holistycznym podejściu do planowania i walki w odniesieniu do działań multidomenowych.

Eksperci, z którymi rozmawiał serwis C4isrnet zwracają uwagę, że program pomoże skutecznie stawić czoła współczesnym zagrożeniom na coraz bardziej cyfrowym polu bitwy. Wynika to z faktu, że obecne konflikty skupiają się w dużej części na kontroli widma elektromagnetycznego.

Czytaj też

Bardziej ofensywne narzędzia

Deon Viergutz, jeden z wiceprezesów Lockheed Martin, odnosząc się do zdobycia kontraktu podkreślił, że firma jest „bardzo podekscytowana możliwością kontynuacji partnerstwa z Siłami Zbrojnymi USA w rozwoju programu >> Terrestrial Layer System – Brigade Combat Team<<”.

Wskazał, że dzięki temu amerykańskie wojsko będzie mogło prowadzić skuteczne działania w zakresie wojny elektronicznej.

Amerykańska armia zaznacza z kolei, że program zapewni wojskowym lepszą świadomość sytuacyjną na temat wroga poprzez wykrywanie, identyfikację, lokalizację i zakłócanie sygnałów adwersarzy.

Z założenia żołnierze powinni zostać wyposażeni w bardziej ofensywne narzędzia a ich świadomość powinna wzrosnąć.

Czytaj też

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama

Haertle: Każdego da się zhakować

Materiał sponsorowany

Komentarze

    Reklama