Centrum Zasobów Cyberprzestrzeni Sił Zbrojnych, podlegające pod Narodowe Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni złożyło zamówienie na szkolenia specjalistyczne, które mają podnieść zdolności kadr. Chodzi o umiejętności dotyczące m.in. ataków na osoby publiczne, a także reagowania na incydenty o charakterze cyberprzestępczym.
Zamówienie z 10 listopada br. zostało złożone na szkolenia specjalistyczne SANS. Mowa tu o zajęciach „z jednej technologii”, które „muszą być autoryzowane przez SANS Institute, a ich program musi być zgodny z tematyką określaną przez SANS Institute” – czytamy w dokumentacji.
Rozbudowany program
Chodzi o kursy, które obejmują zajęcia z m.in. zabezpieczenia serwerów, stacji roboczych i urządzeń sieciowych; reagowania na incydenty i dochodzenia w sprawie cyberprzestępstw; ataków zwiadowczych, skanujących i wyliczeniowych; ataków na hasła i dostęp czy ataków wymierzonych w osoby publiczne oraz typu Drive-By.
Szkolenie ma odbyć się w formie zdalnej (online) i w języku angielskim, choć wykonawca „może zaoferować równoważne szkolenie w języku polskim”.
Warto podkreślić, że na wykonawcy spoczywa obowiązek zrealizowania zamówienia w terminie 12 miesięcy od zawarcia umowy. „W przypadku, gdy dzień wykonania zamówienia przypada na dzień ustawowo wolny od pracy lub sobotę, termin dostawy upływa w pierwszym kolejnym dniu roboczym” – podkreślono.
Cena i doświadczenie
W dokumentacji do zamówienia wskazano, że o realizację usługi mogą ubiegać się jedynie wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu z postępowania (na podstawie ustawy Pzp) oraz spełniają warunki ekonomiczne lub finansowe, a także posiadają zdolności techniczne bądź zawodowe.
Jeśli chodzi o kryteria zamówienia, określono je w stosunku: cena – 60 proc. i doświadczenie trenera – 40 proc.
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w zamówieniu, który jest także terminem wyrażania zainteresowania postępowaniem wyznaczono na 6 grudnia br. (godz. 10:00).
Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture.