Reklama

Strona główna

USA liberalizują przepisy dotyczące infrastruktury krytycznej

Fot. Flickr
Fot. Flickr

Amerykański sekretarz bezpieczeństwa krajowego John F. Kelly cofnął decyzję podjętą przez administrację Obamy o uznaniu systemu wyborczego jako infrastruktury krytycznej w celu zwiększenia obrony w zakresie cyberbezpieczeństwa po tym, jak rosyjscy hakerzy próbowali wpłynąć na wynik kampanii prezydenckiej w USA w 2016 roku.

Bardziej konserwatywne stany, takie jak Georgia, wyrażały wielokrotnie wątpliwości, że decyzja administracji Obamy spowoduje przeniesienie na szczebel federalny wyborów, które tradycyjnie przeprowadzane były na szczeblu rządów stanowych i lokalnych.

Oznacza to, że maszyny do głosowania, systemy rejestracji wyborców w lokalach wyborczych i inne aktywa istotne dla przeprowadzenia wyborów kwalifikują się jako priorytetowe w zakresie pomocy w dziedzinie cyberbezpieczeństwa jaką zapewnić ma Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego (DHS).

Czytaj także: Wywiad USA pomoże Europie w walce z hakerami

Oprócz systemu wyborczego, inne sektory uznane za infrastrukturę krytyczną obejmują systemy komunikacji i transportu, sektor bankowy i sieci energetyczne.

W 2016 roku podczas kampanii prezydenckiej w USA system wyborczy był wielokrotnie atakowany przez hakerów z Rosji.

Reklama

Komentarze

    Reklama