Reklama

Armia i Służby

Fot. Domena publiczna / wikipedia

U.S Army zapowiada dodatkowe cybertreningi

Mimo przeprowadzanych corocznie przez dowództwo Cyber Command (USCYBERCOM) szkoleń z zakresu cyberbezpieczeństwa takich jak Cyber Guard czy Cyber Flag, armia amerykańska szuka środowiska do wykonywania ich nawet częściej. Odpowiedzią na takie zapotrzebowanie ma być stała sieć, z której będą mogły korzystać w ramach szkoleń wszystkie jednostki odpowiedzialne za cyberbezpieczeństwo.

Z powodu zmian jeżeli chodzi o wielkość finansowania rozwiązań z zakresu cyberbezpieczeństwa w roku 2017 CYBERCOM podjęło działania mające na celu przygotowanie środowiska wirtualnego do wykonywania testów penetracyjnych wtedy kiedy takie szkolenia są potrzebne.

– Cybernetyczne środowisko testowe pozwoli na opracowanie scenariuszy oraz możliwość przeprowadzania indywidualnie dopasowanych ćwiczeń. To da możliwość przygotowania sprawdzianu zdolności bojowych zarówno w przypadku połączonych sił armii oraz poszczególnych sił wojskowych wtedy kiedy są one potrzebne – powiedział Ronald Pontius z ARCYBER podczas TechNet.

Według przedstawicieli odpowiedzialnych za trening jednostek w kwestii cyberbezpieczństwa takich jak płk Timothy Presby, obecnie dostępne środowisko testowe wymaga zbyt dużo czasu na przygotowania. Dlatego tak ważne, jego zdaniem, jest stworzenie środowiska, w którym każdy oddział będzie mógł przeprowadzić ćwiczenia w dogodnym dla siebie czasie.

Sytuacje wydaję się potwierdzać generał broni Kevin McLaughlin, dowódca CYBERCOM, który podczas wystąpienia przed jedną z komisji w Izby Reprezentantów powiedział – Wojsko ma możliwość stworzenia idealnie odwzorowującego realne warunki środowiska testowego. Takie rozwiązanie pozwoliłoby naszym jednostkom wojskowym oraz taktycznym na realne ćwiczenia w całkowicie symulowanych warunkach – mówił McLaughlin.

Jednak jak zaznaczał w swoim wystąpieniu przed członkami komitetu Departament Obrony nie posiada aktualnie możliwości stworzenia takiego środowiska, które byłoby stale używane w ćwiczeniach cybernetycznych. Środowiska, które pozwoliłoby na przeprowadzanie ćwiczeń, codziennie, nawet co tydzień tak jak to obecnie odbywa się w bazie na terenie Suffolk. Obecnie ćwiczenia jednostek cybernetycznych odbywają się jedynie kilka razy do roku, co zdaniem McLaughina jest niewystarczające. Pontinus także podkreślał, że cykliczne szkolenia na mniejszą skalę i pokrywające mniejszy obszar testów są niezbędne do dalszego rozwoju kompetencji jednostek.

Czytaj też: Pentagon chce bliższej współpracy z sektorem prywatnym

Reklama

Komentarze

    Reklama