Reklama

Polityka i prawo

Uniwersytet w Stanach stworzy program do biometrii dla marynarki wojennej USA

Fot. neccorp / flickr.com
Fot. neccorp / flickr.com

Prywatny uniwersytet badawczy Carnegie Mellon University w Pittsburghu wygrał kontrakt na dostarczanie rozwiązań biometrycznych dla Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych.

System nadzoru, który jest już obecnie stosowany przez marynarkę ma zostać wzbogacony o elementy odpowiadające za zwiększenie rozdzielczości obrazu z kamer monitoringu, rozpoznawanie artykulacji, postawy oraz identyfikacji. Ciekawym elementem jest także oprogramowanie pozwalające na postarzanie zdjęć osób.

Rozwiązania, które zostaną wprowadzane w życie przez uniwersytet, według informacji z ministerstwa obrony Stanów Zjednoczonych mają pomóc w rozwoju technologii biometrycznych, ułatwiających nadzór nad obywatelami USA. UROPA-TSI - bo tak został nazwany nowy system - ma w integracji z już obecnymi systemami nadzoru znacznie przyśpieszyć identyfikację biometryczną. Oprócz tego jakość wykorzystywanych danych ma się poprawić na tyle znacząco, aby mogła ona zwiększyć bezpieczeństwo w miejscach, gdzie taki monitoring jest stosowany. Przewidziany termin realizacji kontraktu to maj 2017 roku. Kwotą jaką otrzymał uniwersytet Carnegie Mellon w Pittsburgh na realizacje zamówienia to prawie 9 mln dolarów. Podobne systemy biometryki można już spotkać na nowoczesnych lotniskach w niektórych krajach. Znacznie ułatwiają one prace funkcjonariuszom odpowiadającym za bezpieczeństwo tam, gdzie jest ono priorytetowe.

Źródło: Departament Obrony USA

Reklama
Reklama

Komentarze