Reklama

Technologie

Posiadacze iPhone'ów na to czekali. Samodzielna naprawa telefonów Apple już możliwa

Fot. hippopx.com/CC0

Klienci w Belgii, Francji, Hiszpanii, Niemczech, Polsce, Szwecji, Wielkiej Brytanii i Włoszech mogą kupować oryginalne części i narzędzia Apple. Oznacza to możliwość samodzielnej naprawy telefonu.

Reklama

Firma Apple ogłosiła, że program Self Service Repair jest już dostępny w ośmiu europejskich krajach, a mieszkający w nich użytkownicy mogą otrzymać instrukcje naprawy oraz oryginalne części i narzędzia Apple za pośrednictwem sklepu Apple Self Service Repair Store. Samodzielna naprawa będzie możliwa na modelach: iPhone 12 i iPhone 13 oraz na Macach z czipem Apple.

Reklama

Napraw iPhone'a samodzielnie

Reklama

W ofercie sklepu będzie dostępnych 200 różnych części i narzędzi oraz instrukcja naprawy. Klienci będą mogli korzystać z tych samych instrukcji, części i narzędzi, których używają specjaliści w sklepach Apple Store i autoryzowanych serwisach Apple.

„Uważamy, że dla naszych klientów i dla naszej planety najlepsze są trwałe rozwiązania, dlatego tworzymy nasze produkty tak, by były wytrzymałe i niezwykle rzadko wymagały konserwacji i naprawy” - oświadczył Jeff Williams, dyrektor operacyjny Apple. „Jeśli jednak naprawa jest konieczna, chcemy, by klienci mogli ją wykonać w bezpieczny i efektywny sposób” - dodał.

Oferowane części są takie same – i będą miały tę samą cenę – co te, z których korzystają autoryzowane serwisy Apple. Wymienione części można odesłać Apple w celu regeneracji lub recyklingu, w wielu przypadkach otrzymując za nie zwrot kosztów zakupu - podała firma w przesłanym nam komunikacie.

Czytaj też

Zestaw do naprawy do wypożyczenia

Producent iPhone'ów podkreśla jednak, że dla większości klientów bez doświadczenia w naprawie urządzeń elektronicznych najbezpieczniejszym i najbardziej efektywnym sposobem naprawy jest skorzystanie z usług profesjonalnego serwisu.

Czytaj też

Apple będzie również oferować zestawy do wypożyczenia w cenie 299 zł, więc klienci, którzy nie chcą kupować profesjonalnego sprzętu do pojedynczej naprawy, wciąż będą mieli do niego dostęp. Taki zestaw będzie wypożyczany na tydzień i dostarczany do klientów bezpłatnie.

/NB

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Komentarze