Reklama

Technologie

Ochrona przed cyberzagrożeniami z urządzeniami Galaxy

ustawienia prywatności Samsung Galaxy
Aby zwiększyć bezpieczeństwo użytkowników urządzeń Galaxy, Samsung oferuje dodatkową ochronę
Autor. Samsung / materiały prasowe

Zagrożenia cybernetyczne przybierają różne formy, takie jak malware czy phishing. Często są niewidoczne dla ofiary - do czasu, aż jest za późno. Aby zwiększyć bezpieczeństwo użytkowników urządzeń Galaxy, Samsung oferuje dodatkową ochronę, m.in. dzięki funkcji Auto Blocker i Message Guard.

Artykuł sponsorowany

Na czym polegają te funkcje w praktyce? Auto Blocker chroni urządzenie Galaxy i dane osobowe, zapobiegając instalacji aplikacji z nieautoryzowanych źródeł. Funkcja ta sprawdza również obecność malware i innych cyberzagrożeń, natychmiast blokując wszelkie złośliwe działania, które mogą się pojawić.

Automatyczną blokadę można włączyć w następujący sposób: Ustawienia > Bezpieczeństwo i prywatność > Automatyczne blokowanie. Warto z niej skorzystać.

Czytaj też

Reklama

Message Guard

Jednym z cyberzagrożeń, które staje się coraz bardziej powszechne, jest atak zero-click, który wykorzystuje luki w oprogramowaniu urządzenia. Taki atak może nastąpić w momencie otrzymania na urządzenie pliku i nie wymaga żadnych działań ze strony użytkownika.

Samsung Message Guard zneutralizuje wszelkie potencjalne zagrożenia, które mogą się ukrywać np. w obrazie, zanim będą miały szansę wyrządzić jakiekolwiek szkody, skutecznie zamykając plik w izolowanej przestrzeni urządzenia. Podczas gdy obraz jest „poddawany kwarantannie”, Samsung Message Guard sprawdza dokładnie plik, przetwarzając go w kontrolowanym środowisku.

Message Guard działa z szeregiem popularnych aplikacji do przesyłania wiadomości, w tym Google, Samsung, Messenger, Telegram i WhatsApp. Usługa działa 24/7 w tle, bez potrzeby aktywacji w jakikolwiek sposób.

Czytaj też

Reklama

Aktualizacje zabezpieczeń na dłużej

Ochroną przed cyberzagrożeniami jest też bieżąca aktualizacja urządzeń.

Samsung oferuje do siedmiu lat aktualizacji zabezpieczeń i siedmiu lat aktualizacji systemu operacyjnego, zaczynając od serii Galaxy S24. Jest to najdłuższy okres wsparcia oprogramowania dostępny obecnie dla urządzeń mobilnych” – informuje Tomasz Chomicki, dyrektor ds. rozwoju biznesu w firmie Samsung.

Warto pamiętać, by stosować wszystkie wskazane funkcje na co dzień i świadomie dbać o swoje cyberbezpieczeństwo.

Czytaj też

Reklama
Reklama

Komentarze

    Reklama