Reklama

Strefa Samsung

Igrzyska w Paryżu. Samsung szykuje coś specjalnego

Samsung Galaxy S24 Ultra igrzyska olimpijskie w Paryżu
Samsung Galaxy S24 Ultra na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu.
Autor. Samsung

Już niebawem ruszają Igrzyska Olimpijskie w Paryżu. Samsung przygotował dla fanów coś wyjątkowego. Sportowcy będą na wyciągnięcie ręki.  

Materiał sponsorowany

Igrzyska Olimpijskie w Paryżu już za miesiąc. Sportowcy 26 lipca br. zaczną zmagania o najcenniejsze trofeum na świecie: złoty medal olimpijski. Wielu fanów uda się na miejsce, aby kibicować swoim idolom. Jednak zdecydowana większość będzie śledziła rywalizację dzięki transmisjom telewizyjnym i internetowym. Emocji nie zabraknie, dzięki współpracy Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl), Olympic Broadcasting Services (OBS) z Samsung.

Czytaj też

Reklama

Samsung szykuje coś specjalnego

Jeden z największych producentów elektroniki jest partnerem Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpiskich. Firma zapowiedziała prawdziwą rewolucję, jeśli chodzi o transmisje IO 2024 w Paryżu. Na czym miałaby polegać?

„Wykorzystamy potencjał i jakość naszych urządzeń, w tym łączność 5G Orange, w celu zagwarantowania unikalnych ujęć podczas paryskich igrzysk” – mówi nam Tomasz Chomicki, dyrektor ds. rozwoju biznesu Samsung Polska. 

Samsung będzie nagrywał za pomocą smartfonów Galaxy S24 Ultra materiały wideo z np. ceremonii otwarciawydarzenia nad Sekwaną, które następie zostaną udostępnione szerszej społeczności. 

Czytaj też

Reklama

Igrzyska w Paryżu. Tego jeszcze nie było

A mówimy o wyjątkowej uroczystości, bowiem po raz pierwszy odbędzie się przed stadionem. „10500 sportowców będzie płynąć Sekwaną w łodziach krajowych delegacji. Po wyruszeniu z mostu Austerlitz parada będzie poruszać się sześciokilometrową trasą przez centrum Paryża, mijając kilka oficjalnych miejsc rozgrywek Igrzysk Olimpijskich. Wielkim finał ceremonii nastąpi przy Trocadéro” – przedstawia harmonogram ceremonii Samsung.

Czytaj też

Reklama

Smartfony na łodziach i stacje bazowe nad Sekwaną

W ramach współpracy MKOl, OBS i Samsung, ponad 200 urządzeń zostanie umieszczonych na dziobach i burtach 85 łodzi, którymi przemieszczać będą się olimpijczycy. Filmy będą udostępniane za pośrednictwem sieci 5G od Orange, które ma postawić 12 stacji bazowych wzdłuż Sekwany.

Podobne rozwiązanie zostanie zastosowane podczas zawodów wioślarskich w Marsylii. Telefony Galaxy S24 Ultra umieszczone będą na każdej łodzi, zapewniając wyjątkowe ujęcia. 

Czytaj też

Wieloletnie zaangażowanie Samsung w Igrzyska

Pamiętajmy, że Samsung od lat współpracuje z MKOlem. Już w 1998 r. realizowano program „Call Home”, dzięki któremu blisko 2,5 tys. olimpijczyków miało możliwość porozmawiania ze swoimi rodzinami za pomocą mobilnych telefonów. A wtedy ich dostępność i popularność była mocno ograniczona. Od tego momentu firma zaopatrzyła uczestników zmagań w ponad 120 tys. produktów mobilnych. 

Z czasem postawiono aplikację Wireless Olympic Works (WOW). Był to serwis informacyjny, który oficjalną premierę miał 2004 r. (Ateny), a następnie udostępniony w szerszej skali w 2010 r. (Vancuver). Dzięki niemu zainteresowani użytkownicy otrzymywali świeże informacje na temat igrzysk.

Czytaj też

Reklama

Komentarze

    Reklama