Reklama

Technologie

Nowości AI od Zuckerberga: Meta Llama 3

Mark Zuckerberg zaprezentował Llama 3 i nowości od Meta AI
Zdjęcia wygenerowane przy użyciu Meta AI
Autor. Meta / materiały prasowe

Meta przedstawiła najnowszą wersję swoje dużego modelu językowego: Meta Llama 3. Dyrektor firmy Mark Zuckerberg zapowiedział też nowości asystenta Meta AI.

Llama 3 od Mety to trzecia wersja dużego modelu językowego od Zuckerberga. Zostanie udostępna w kilku wersjach, w skali 8B i 70B parametrów. W porównaniu do Llama 2 – nowszy model jest inteligentniejszy, lepiej „rozumie” i odpowiada na prompty i jeszcze lepiej generuje kody.  

Meta udostępnia swój produkt za darmo – zarówno dla użytkowników indywidualnych, jak i do wykorzystania komercyjnego.

Modele Llama 3 będą wkrótce dostępne na platformach AWS, Databricks, Google Cloud Vertex AI, Hugging Face, Kaggle, IBM WatsonX, Microsoft Azure, NVIDIA i Snowflake.

Jak zapowiada koncern - w nadchodzących miesiącach Llama 3 będzie miała jeszcze więcej opcji, w tym dłuższe okna kontekstowe, dodatkowe rozmiary modeli, zwiększoną wydajność.

Czytaj też

Reklama

Meta AI w kolejnych krajach

Koncern odpowiedzialny za Facebooka, Messengera, Instagrama i WhatsAppa rozwija generatywną sztuczną inteligencję w ramach asystenta Meta AI.

Został on właśnie zaktualizowany – zdaniem giganta jest jeszcze szybszy i wydajniejszy. Z narzędzia można korzystać we wszystkich wyżej wymienionych aplikacjach, m.in. w kanałach, czatach, czy podczas wyszukiwania – w czasie rzeczywistym. Meta AI pozwala m.in na generowanie obrazów i GIF-ów.

Do tej pory Meta AI była dostępna jedynie na terenie Stanów Zjednoczonych, teraz zawita też do kolejnych państw: Australii, Ghany, Jamajki, Kanady, Malawi, Nowej Zelandii, Nigerii, Pakistanu, Singapuru, RPA, Ugandy, Zambii i Zimbabwe.

Na razie nie zanosi się na wprowadzenie narzędzia na terenie Unii Europejskiej.

Czytaj też

Reklama

Wyścig o sztuczną inteligencję

Pod wzlgędem rozwoju sztucznej inteligenci Meta rywalizuje m.in. z Open AI, Microsoft, czy Google. Ten ostatni koncern przedstawił niedawno nowe narzędzia AI, o czym pisaliśmy na łamach CyberDefence24. Wśród nowości znalało się m.in. Google Gemini Pro 1.5 ora Google Vids.

Z kolei Microsoft zaprezentował w ubiegłym tygodniu narzędzie VASA-1. Na podstawie zdjęcia i próbki głosu generuje ono realistyczne nagrania. Wszystko dzięki sztucznej inteligencji.

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na:*[email protected].*

Reklama
Reklama

Haertle: Każdego da się zhakować

Materiał sponsorowany

Komentarze

    Reklama