Reklama

Technologie

Muzyka i alerty bezpieczeństwa? Spotify testuje nową funkcję

Spotify na telefonie i komputerze - będzie funkcja alertów bezpieczeństwa?
Spotify testuje usługę alertów bezpieczeństwa
Autor. pixaby.com

Muzyka, podcasty, audiobooki i…. alerty bezpieczeństwa? Spotify potwierdził przeprowadzanie testów nowej usługi w Szwecji.

Jak wynika z informacji serwisu TechCrunch, aplikacja streamingowa Spotify testuje system alertów bezpieczeństwa na rodzimym rynku szwedzkim.

Firma rozważa wprowadzenie systemu, który pomógłby w rozpowszechnianiu publicznych ogłoszeń związanych z „wypadkami, poważnymi zdarzeniami lub zakłóceniem ważnych usług”.

Informacje w odniesieniach kodu

Nowa funkcja została po raz pierwszy odkryta przez badacza Chrisa Messinę, który znalazł informacje na ten temat w odniesieniach do kodu aplikacji.

Messina znalazł następujące frazy:

  • „Alert bezpieczeństwa w Szwecji";
  • „Otrzymuj publiczne alerty";
  • „Ważne ogłoszenie publiczne, IPA, to system używany do powiadamiania społeczeństwa w Szwecji w razie wypadków, poważnych zdarzeń lub zakłóceń ważnych usług";
  • „Odwiedź stronę Szwedzkiej Agencji ds. Sytuacji Nadzwyczajnych, aby uzyskać więcej informacji".

Czytaj też

Reklama

Spotify potwierdza doniesienia

Doniesienia Messiny, Spotify potwierdził w rozmowie z portalem TechCrunch. Firma przyznała, że sprawdza, czy aplikacja muzyczna może również oferować usługę alertów bezpieczeństwa.

„Rutynowo przeprowadzamy szereg testów, aby poprawić doświadczenia naszych użytkowników” — powiedzieli przedstawiciele firmy.

„Niektóre z tych testów ostatecznie torują drogę do szerszego doświadczenia użytkowników, podczas gdy większość służy jedynie jako ważna nauka” – dodali.

Czytaj też

Reklama

Dlaczego alerty bezpieczeństwa?

TechCrunch zapytał też, dlaczego Spotify jest zainteresowany świadczeniem tego rodzaju usług, ale przedstawiciele firmy nie odpowiedzieli.

Chris Messina podejrzewa, że funkcja alertów jest testowana po to, by… użytkownicy Spotify częściej włączali powiadomienia w aplikacji. Większość osób wyłącza bowiem alerty z mniej istotnych portali, np. związanych z rozrywką. To z kolei może zmniejszać zyski firmy.

Czytaj też

Reklama

Konkurencja dla Mety i Google?

Jak podkreśla TechCrunch - obsługa alertów bezpieczeństwa może również umocnić pozycję Spotify, jako ważnej aplikacji, którą warto mieć na urządzeniach.

Jeśli firma zdecydowałaby się wprowadzić usługę – będzie ona stanowić konkurencję m.in. dla Mety. Właściciel Facebooka od prawie dekady oferuje bowiem funkcję Safety Check. To narzędzie umożliwiające osobom, które znalazły się na terenach objętych trzęsieniem ziemi czy zamachem, poinformowanie swoich znajomych, że są bezpieczni.

Google również wykorzystało popularność swojej aplikacji w podobnym celu. Firma wprowadziła w smartfonach z Androidem system ostrzegania obywateli przed trzęsieniami ziemi, o czym pisaliśmy na naszych łamach

Czytaj też

Plany nowego obowiązku dla platform

Co ciekawe Stanach Zjednoczonych już w 2019 roku ustawodawcy rozważali wprowadzenie wymagania wobec platform streamingowych, takich jak Netflix czy Spotify, obsługi alertów bezpieczeństwa. Takie prawo obowiązuję w USA nadawców telewizyjnych i radiowych. Plany nie weszły jednak w życie.

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama

Komentarze

    Reklama