Reklama

Strona główna

Po zamachach w Brukseli Facebook uruchomił usługę "Raportów o bezpieczeństwie"

  • <p>Fot. www.akademia.mil.pl</p>

W związku z zamachami w Brukseli, Facebook uruchomił funkcję „Raportów o bezpieczeństwie” (Safety Check). To narzędzie umożliwiające osobom, które były w Brukseli poinformowanie swoich znajomych, że są bezpieczni.

Jak informuje Facebook w 2015 r. ponad 950 mln osób otrzymało powiadomienie, że ich znajomi i bliscy byli bezpieczni w sytuacji kryzysowej.

W ciągu ostatnich paru miesięcy Facebook aktywował funkcję „Raportów o bezpieczeństwie” kilka razy: w trakcie powodzi w Chennai, trzęsień ziemi w Indiach i na Tajwanie, a także po zamachach terrorystycznych w Paryżu (Francja), Yoli (Nigeria) i Ankarze (Turcja).

Informacje na temat funkcji „Raportów o bezpieczeństwie” uruchomionej w związku z wydarzeniami znajdują się na stronie: https://www.facebook.com/safetycheck/brusselsexplosions-march2016/.

Do zamachów w stolicy Belgii doszło we wtorek rano. Po dwóch eksplozjach na międzynarodowym lotnisku Zaventem w następnej kolejności zdetonowany został ładunek wybuchowy na stacji metra Maelbeek w pobliżu instytucji Unii Europejskiej. Władze belgijskie podniosły alert antyterrorystyczny w całym kraju do czwartego, najwyższego poziomu.

Komentarze