Reklama

Technologie

Koniec Internet Explorera. Co się zmieni?

Autor. Sean MacEntee/Flickr/CC BY 2.0

Od dzisiaj (tj. 15 czerwca) Microsoft nie będzie już wspierał przeglądarki Internet Explorer po blisko 27 latach od jej uruchomienia.

Reklama

Internet Explorer został wprowadzony na rynek 24 sierpnia 1995 roku. Przez ponad dekadę był najpopularniejszą przeglądarką na świecie. Przeglądarka stanowiła jeden z podstawowych programów instalowanych na komputerach z systemem Windows.

Reklama

Pod koniec pierwszej dekady XXI wieku popularność IE zaczęła słabnąć. Zyskiwał natomiast m.in. Google Chrome. Z tego względu Microsoft zdecydował się na wypuszczenie nowej przeglądarki. W 2015 r. premierę miał Edge.

Czytaj też

Teraz, po blisko 27 latach przychodzi kres rozpoznawalnego „Explorera", który zostanie zastąpiony wspomnianym Microsoft Edge. Użytkownicy będą automatycznie przekierowywani do nowej przeglądarki w momencie uruchamiania starej.

Reklama

Po 15 czerwca br. Internet Explorer będzie nadal dostępny na systemie Windows 7, Windows 8.1 oraz Windows 10 – wskazuje Bleeping Computer. Na tych urządzeniach przeglądarka ma otrzymywać aktualizacje zabezpieczeń i pomoc techniczną przez cały cykl użyteczności danego systemu Windows.

Czytaj też

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama

Komentarze

    Reklama