Reklama

Technologie

Galaxy Enhance-X wkracza na rynek. Samsung z nową aplikacją

Autor. Fot. Samsung Newsroom/Media Library

Samsung przedstawił wersję beta aplikacji do edycji zdjęć. Oparta o AI Galaxy Enhance-X ma być dostępna dla użytkowników korzystających z urządzeń serii Galaxy S23.

Reklama

Artykuł sponsorowany

Głównym zadaniem aplikacji dostępnej w e-sklepie Galaxy App Store ma być pomoc w poprawianiu jakości obrazów. Zastosowane w niej mechanizmy sztucznej inteligencji mają pomagać m.in. przy usuwaniu rozmyć i nieostrości w danym zdjęciu.

Reklama

Czytaj też

Reklama

Znacząca poprawa jakości

Jak czytamy w opisie aplikacji na oficjalnej stronie sklepu, „ Galaxy Enhance-X ) jest kompleksowym rozwiązaniem AI do wszystkich ulepszeń multimedialnych". Dzięki temu narzędziu wystarczy jedno nasze kliknięcie, aby zdjęcie zostało poddane analizie, a następnie ulepszeniu i doprecyzowaniu obrazu do wyższej jakości.

AI ma także zapewniać opcję skalowania obrazu, czyli poprawienia jego jakości w taki sposób, aby nagrany w mniejszej rozdzielczości, prezentował się równie dobrze na urządzeniach, które obsługują jakość HD. Kolejnym udogodnieniem ma być także poprawienie efektu HDR (ang. High Dynamic Range).

Wśród atutów tego rozwiązania jest także dostępność opcji, która daje możliwość poprawiania także tych zdjęć, które niekoniecznie zostały zrobione przez urządzenie z serii Galaxy.

Czytaj też

Nie tylko Galaxy S23?

Dla fanów serii Galaxy jest jeszcze jedna dobra informacja. Prawdopodobnie urządzenia Galaxy S23 nie będą jedynymi, na których pojawi się aplikacja. Możliwe, że Samsung zapewni ją także w serii S22 oraz A. Jak na razie – niestety - aplikacja nie jest dostępna w Polsce.

Samsung jest partnerem głównym serwisu CyberDefence24.pl

Komentarze