Reklama

Strefa Samsung

Samsung Electronics i AMD. Lepsza jakość grafiki i optymalizacja zużycia energii

Autor. Fot. Samsung Newsroom

Trwająca od 2019 roku współpraca Samsung Electronics i AMD w zakresie licencjonowania architektury graficznej AMD RDNA™ zostanie zintensyfikowana. Celem ma być wykorzystanie procesorów graficznych AMD Radeon™ we wchodzących na rynek platformach mobilnych.

Reklama

Artykuł sponsorowany

Reklama

6 kwietnia Samsung Electronics Co. Ltd. oraz spółka AMD poinformowały o podpisaniu wieloletniego aneksu do umowy o współpracy obu firm. Jej celem ma być wykorzystanie wysokowydajnych, charakteryzujących się ultra niskim zużyciem energii rozwiązań graficznych AMD Radeon w rozbudowanej gamie systemów SoC Samsung Exynos.

Czytaj też

Lepsza jakość

Poszerzenie zakresu współpracy licencyjnej ma spowodować, że Samsung zyska możliwość zaproponowania użytkownikom urządzeń mobilnych grafiki, która nie różni się jakością od tej, która stosowana jest w konsolach do gier. Dodatkowym atutem tego rozwiązania ma być optymalizacja zużycia energii, co przełoży się na możliwość dłuższego cieszenia się daną rozgrywką.

Reklama

„Dzięki współpracy z AMD, Samsung od dawna rewolucjonizuje grafikę stosowaną w urządzeniach mobilnych. W ramach jednego z naszych najnowszych projektów jako pierwszy gracz z branży zastosowaliśmy w procesorach urządzeń mobilnych technologięray tracingu" – powiedział Seogjun Lee, wiceprezes wykonawczy działu rozwoju procesorów aplikacyjnych (AP) w Samsung Electronics.

Czytaj też

Procesor Samsung Xclipse

Jednym z efektów kilkuletniej współpracy Samsung i AMD jest wspólne opracowanie w 2022 roku procesora graficznego Samsung Xclipse opierającej się o architekturę AMD RDNA 2. Xclipse to pierwszy w branży mobilny procesor z akceleracją sprzętową Ray Tracingu, czyli techniki generującej fotorealistyczne obrazy scen trójwymiarowych. Xclipse to także obsługa Variable Rate Shading, która zapewnia konsolową jakość rozgrywki na urządzeniach mobilnych.

Samsung jest partnerem głównym serwisu CyberDefence24.pl.

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama

Komentarze

    Reklama