Reklama

Technologie

Czy należy obawiać się sztucznej inteligencji? | Pułapki sieci

Autor. CyberDefence24

„Każda technologia może być źle wykorzystana. (…) Nie boję się technologii, boję się ludzi, którzy wykorzystają tę technologię w sposób niegodny” - powiedział w podcaście „Pułapki Sieci” dr Tomasz Rożek z Nauka. „To Lubię”.

Reklama

Czy można zdefiniować sztuczną inteligencję, skoro mamy problem z wytłumaczeniem tego, czym jest...inteligencja? Czy 30 listopada 2022 roku i ogłoszenie powstania ChatuGPT jest wydarzeniem rewolucyjnym? Między innymi o tym rozmawiamy w premierowym odcinku „Pułapek sieci" z dr. Tomaszem Rożkiem z Nauka. "To Lubię".

Reklama
"ChatGPT był genialnym posunięciem marketingowym, jest też oczywiście dużym osiągnieciem technologicznym, ale nie jest czymś od czego będziemy mierzyli inna epokę"
Dr Tomasz Rożek (Nauka. "To Lubię")
Reklama

Czytaj też

Studnia bez dna

"Jeśli nie zdamy sobie sprawy z tego, że ChatGPT jest jak studnia, jeśli nie będziemy świadomi, że czerpiąc wodę z tej studni i pijąc z niej bezrozumnie, możemy się zatruć, to przyszłość może jawić się w szarych kolorach" - stwierdził rozmówca Michała Górskiego.

Na którym etapie zmian, które przynosi sztuczna inteligencja jesteśmy? Czym różni się ChatGPT od Barda stworzonego przez Google'a? Czy Polska wykorzystuje potencjał, który drzemie w naszych inżynierach i matematykach? Czy AI będzie kolejnym polem rywalizacji chińsko-amerykańskiej?

Na te i inne pytania będą mogli Państwo poznać odpowiedzi oglądając cały materiał, który dostępny jest w linku poniżej. Zapraszamy.

YouTube cover video

Czytaj też

"Pułapki sieci" i "Prosto o cyber"

Podcast "Pułapki sieci" będzie emitowany co dwa tygodnie w czwartek o godzinie 20.00 - wymiennie z naszą inną produkcją: "Prosto o cyber". Po więcej interesujących materiałów zapraszamy na nowy kanał YouTube redakcji CyberDefence24.

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama

Komentarze

    Reklama