Reklama

Cyberbezpieczeństwo

Prosto o cyber: Klucz bezpieczeństwa. Dlaczego warto go stosować? [WIDEO]

Gościem pierwszego odcinka "Prosto o Cyber" jest Marcin Majchrzak z firmy Yubico
Gościem pierwszego odcinka "Prosto o Cyber" jest Marcin Majchrzak z firmy Yubico
Autor. Grupa Defence24

Cyberbezpieczeństwo dotyczy każdego z nas. Zwykle przekonujemy się o tym dopiero, kiedy okazuje się, że jest… za późno: straciliśmy dane, pieniądze, zhakowali nam konto, wyciekły maile firmy czy instytucji. W myśl zasady „lepiej zapobiegać niż leczyć”, wspólnie z ekspertami odpowiadamy na pozornie trudne pytania w przystępny sposób.

Reklama

Czy o cyberbezpieczeństwie można mówić prosto i dla ludzi? Można, a nawet trzeba. Z tego cyklu dowiecie się m.in.: co zrobić, kiedy zhakowano wam konto pocztowe? Jak zabezpieczyć telefon? Jak ustawić bezpieczne hasło? Co oznacza phishing?

Reklama

Masz pytanie? Dołącz do nas i zadaj je, żebyśmy mogli mówić #ProstoOcyber.

Prosto o cyber #1: Czym jest klucz bezpieczeństwa i dlaczego warto go używać?

W jaki sposób klucz bezpieczeństwa chroni przed phishingiem? Jak go skonfigurować? Na czym polega działanie urządzenia?

Reklama

O tym w rozmowie z ekspertem – Marcinem Majchrzakiem z firmy Yubico, produkującej klucze bezpieczeństwa. Specjalista odpowiada na nurtujące was pytania.

Materiał powstał we współpracy z firmą Yubico. 

YouTube cover video

Premiera kolejnego, drugiego odcinka odbędzie się w czwartek 16 lutego o 16.00 na platformie YouTube oraz w serwisie CyberDefence24.pl. Zapraszamy do śledzenia.

Czytaj też

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Komentarze