Polityka i prawo

T-Mobile i Orange podejmą negocjacje ws. dostępu do sieci światłowodowej

Fot. Flickr.com / Mike Mozart / CC 2.0
Fot. Flickr.com / Mike Mozart / CC 2.0

T-Mobile Polska i Orange Polska podpisały list intencyjny dotyczący rozpoczęcia negocjacji na temat możliwej współpracy w zakresie hurtowego dostępu szerokopasmowego w obszarach nieregulowanych sieci światłowodowej Orange - poinformowały firmy w środę.

Negocjacje mają się zakończyć do dnia 30 czerwca 2018 roku. Dzięki potencjalnej współpracy T-Mobile Polska uzyskałoby, na równych parametrach jakościowych, pełny dostęp do sieci światłowodowej Orange Polska w obszarach regulowanych i nieregulowanych, to jest do około 5 mln gospodarstw domowych do 2020 roku.

 

"To kolejny ważny krok w kierunku realizacji naszej strategii, aby stać się w pełni zintegrowanym operatorem w Polsce" - powiedział prezes T-Mobile Polska Andreas Maierhofer.

 

Firma realizuje strategię Deutsche Telekom dla Europy określającą konwergencję jako drogę do wzrostu. Jeżeli współpraca z Orange Polska dojdzie do skutku, Deutsche Telekom stanie się operatorem konwergentnym na wszystkich rynkach europejskich, na których działa grupa, z wyłączeniem Albanii - podano.

 

"Wprowadzając ofertę FMS otworzyliśmy się na nowe grupy klientów, a w przyszłym roku T-Mobile zamierza kontynuować ten trend, wchodząc w nowe obszary biznesowe" - dodał Maierhofer.

 

Planowana współpraca nie przewiduje prawa do dalszej odsprzedaży hurtowej oraz określa niektóre kluczowe elementy komercyjne, takie jak opłatę wstępną za dostęp do budynków wielorodzinnych zamieszkałych przez klientów indywidualnych wraz z opłatą instalacyjną i miesięczną opłatą za dostęp szerokopasmowy za każdego aktywnego klienta. 

 

PAP - mini

Komentarze