Polityka i prawo
Szubert: "Cyfrowa suwerenność czy cyfrowa solidarność"?
”Musimy działać wspólnie, jednak kluczowe są technologie, które stosujemy, szczególnie w obszarach krytycznych (…). Zarówno z perspektywy obywatela, małych firm, ogromnych koncernów czy państwa musimy patrzeć np. na dostawców - skąd pochodzą” - mówi w rozmowie z portalem CyberDefence24.pl Krzysztof Szubert, pełnomocnik prezesa Rady Ministrów ds. europejskiej polityki cyfrowej i pełnomocnik RP ds. Szczytu Cyfrowego ONZ - IGF 2021.
W rozmowie z portalem CyberDefence24.pl Krzysztof Szubert, pełnomocnik prezesa Rady Ministrów ds. europejskiej polityki cyfrowej mówi o współpracy państw w zakresie rozwoju technologii, cyfrowej suwerenności i planach dotyczących realizacji Szczytu Cyfrowego ONZ - IGF 2021 w Polsce.
„Regulacje i cyfrowa suwerenność zakładają, żeby być bezpiecznym, o to w tym na końcu chodzi. Natomiast jedną z głównych konkluzji jest współpraca międzynarodowa. Powinniśmy się wymieniać wiedzą na temat niebezpieczeństw, pomysłami” - komentuje Krzysztof Szubert w rozmowie z CyberDefence24.pl.
Jego zdaniem, państwa powinny ze sobą współpracować w zakresie cyberbezpieczeństwa. „Musimy działać wspólnie, jednak kluczowe są technologie, które stosujemy, szczególnie w obszarach krytycznych (...). Zarówno z perspektywy obywatela, małych firm, ogromnych koncernów czy państwa musimy patrzeć np. na dostawców - skąd pochodzą" - zwraca uwagę Szubert.
Zapraszamy do obejrzenia rozmowy.
Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture.
Haertle: Każdego da się zhakować
Materiał sponsorowany