Social media
Szubert: Szczyt Cyfrowy w Katowicach to największe w tym roku wydarzenie pod egidą ONZ
Podczas posiedzenia sejmowej Komisji Cyfryzacji, Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii Pełnomocnik RP ds. Szczytu Cyfrowego ONZ Krzysztof Szubert przedstawił stan przygotowań do zaplanowanego na grudzień Szczytu Cyfrowego ONZ (Internet Governance Forum, IGF), który odbędzie się w Katowicach.
Krzysztof Szubert wskazał, że Szczyt Cyfrowy będzie największym wydarzeniem organizowanym w tym roku pod egidą ONZ. Odbędzie się on w dniach 6-10 grudnia w Centrum Kongresowym w Katowicach. Organizacja szczytu cyfrowego stanowi zwieńczenie naszego dotychczasowego zaangażowania w dyskusję o internecie na poziomie krajowym i międzynarodowym - powiedział Szubert. Jak wskazał, wyrazem tego jest hasło tegorocznego szczytu - "Internet United". Przypomniał, że za organizację wydarzenia odpowiada KPRM.
"W działaniach organizacyjnych od strony technicznej bardzo wspiera nas NASK jako państwowy instytut badawczy. To ogromna szansa, żeby stać się w grudniu światowym centrum debaty o przyszłości cyfrowej, żeby pokazać nasz dorobek, zaawansowane technologicznie rozwiązania, know-how" - podkreślił.
"Szacujemy, że szczyt cyfrowy zgromadzi kilka tys. gości z całego świata" - dodał Szubert. W szczycie wziąć udział mają m.in. premier, prezydent, sekretarz generalny ONZ, ministrowie cyfryzacji państw, przedstawiciele krajowych parlamentów, biznesu, nauki.
Szczyt odbędzie się w formule hybrydowej. Ostateczne decyzje w tej sprawie podejmowane będą w ostatniej fazie przygotowań - w zależności od sytuacji epidemicznej.
Jak wskazał Szubert, obecnie udział w IGF potwierdziło ok. 30-40 ministrów cyfryzacji z innych krajów.
Jego zdaniem, Polska będzie miała z racji roli gospodarza IGF duży wpływ na agendę wydarzenia, w której znajdą się tematy m.in. takie, jak: cyfrowe kwestie środowiskowe, moderowanie treści w internecie, budowanie kompetencji cyfrowych, inwestycje w rozwój cyfrowy po pandemii oraz nowa rzeczywistość dla biznesu po zakończeniu pandemii, z uwzględnieniem rynku pracy i odpowiedzialności społecznej.
Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture.
Haertle: Każdego da się zhakować
Materiał sponsorowany