Sztuczna inteligencja „zatrudniona” na giełdzie

16 września 2020, 15:48
business_stock_finance_market_financial_stock_market_investment_success-795492
fot. pxhere.com / domena publiczna

Sztuczna inteligencja wspomoże walkę ze zjawiskiem prania brudnych pieniędzy. Nowojorska giełda papierów wartościowych wdraża nowoczesną technologię, aby wspomóc banki przy automatyzacji dochodzeń i ograniczyć tym samym koszta.

Amerykańska giełda papierów wartościowych NASDAQ poinformowała, że wprowadza technologię sztucznej inteligencji, aby pomóc bankom w automatyzacji dochodzeń w sprawie przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy – donosi Agencja Reutersa.  

Jak przekazuje Reuters, giełda podkreśla, że rozwiązanie ma przyczynić się do przyspieszenia i obniżenia kosztów przesiewania alertów o nadużyciach finansowych. Jak informuje NASDAQ dotychczasowo proces badania alertów jest obecnie wykonywany ręcznie, co czyni go kosztownym i pracochłonnym z uwagi na fakt, że liczba alertów może dochodzić do 300 000 miesięcznie. 

System ten został zbudowany we współpracy z brytyjskim startupem Caspian. Umożliwia ona zestawianie danych potrzebnych do przeprowadzenia dochodzenia w sprawie przeciwdziałania praniu pieniędzy i analizuje informacje za pomocą oprogramowania, które naśladuje ludzkie decyzje.

CyberDefence24
CyberDefence24
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
No results found.
Tweets CyberDefence24