Reklama

Social media

Ruszyły zwolnienia w Twitterze. Biura tymczasowo zamknięte

Autor. Heisenberg Media/Flickr/CC BY 2.0 / Shawn Campbell/Flickr/CC BY 2.0 / Modyfikacje: CyberDefence24.pl

Po przejęciu Twittera przez Elona Muska kwestią czasu były zwolnienia pracowników. Oficjalnie proces redukcji stanowisk ruszył w piątek. W związku z tym tymczasowo zamknięto biura firmy.

Reklama

Jak podaje Reuters, tymczasowo zamknięto biura Twittera, a pracownikom odcięto dostęp do systemów i możliwość wejścia do siedzib firmy. Mailowo mają zostać poinformowani czy zostali zwolnieni, czy ich przyszłość nadal związana jest z serwisem.

Reklama

Redukcja załogi to jedna z pierwszych decyzji nowego właściciela platformy. Musk zapowiadał, że to niezbędne, by „wejść na zdrową ścieżkę rozwoju”.

Spekulowano o liczbie zwolnionej załogi - szacowano, że może to być nawet 3,7 tys. osób, czyli około połowa z dotychczas pracujących. Media donosiły, że wpłynie to z pewnością na zespół, który zajmował się moderacją treści.

Reklama

Agencja cytuje przykłady wypowiedzi pracowników, którzy nagle mieli zostać odcięci od dostępu do służbowego maila i usunięci ze Slacka (to komunikator często stosowany w firmach).

Pracownicy, którzy są sfrustrowani zwolnieniami swoje wypowiedzi oznaczają hasztagiem #OneTeam (ang. jeden zespół). Pracę mieli stracić m.in. dyrektor finansowy, ds. prawnych, a w ostatnim tygodniu odeszli m.in. szefowie działów reklamy, marketingów i HR.

Czytaj też

Chaos i niepewność?

Załoga miała żalić się Reutersowi, że pierwszy tydzień zarządzania nowego właściciela firmy „był naznaczony chaosem i niepewnością”. Planowano dwa spotkania, które wkrótce potem odwołano, a pracownicy – jak twierdzą – mieli zbierać informacje na temat swojej przyszłości głównie z „doniesień medialnych i prywatnych grup”.

Musk miał polecić zespołom Twittera znalezienie do 1 mld dolarów rocznie oszczędności, które mają obejmować m.in. koszty infrastruktury.

Przypomnijmy, że - po tym, jak Elon Musk przejął w końcu Twittera, finalizując proces wykupu platformy za 44 mld dolarów - swoją władzę rozpoczął od zwolnienia prezesa firmy Paraga Agrawala, dyrektora ds. finansowych Neda Segala oraz menedżerów odpowiedzialnych za kwestie prawne, w tym moderację: Vijayi Gadde oraz Seana Edgetta.

/NB

Czytaj też

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama

Komentarze

    Reklama